Mydlová kytica vhodná i pre deti

Mydlová kytica vhodná i pre deti

Hľadáte milý a praktický darček pre vaše dieťa? A čo takto darovať mu ručne vyrobenú mydlovú kyticu, ktorá je nie len krásna ale aj praktická? Ako si vyrobiť ručne vyrábanú mydlovú kyticu?

Na výrobu budeme potrebovať

Mydlová hmota

Antialergická vôna

Mydlová farba alebo potravinárska farba

3D formy na výrobu mydiel + detská mydlová forma

Kvetináč

Florex

Špáradlá

Taviaca pištoľ

Umelé zelené listy či iná dekorácia

Celofán

Stuha

 

Postup výroby

Na sporák postavíme hrniec s vodou, do ktorého dáme menši hrnček s rúčkou. Do hrnčeka s rúčkou vložíme mydlovú hmotu a sporák zapneme na najnižšiu teplotu. Ďalej čakáme kým sa mydlová hmota roztopí a pridáme 10-20 kvapiek antialergickej arómy a štipku farby.

Farbu pridávame po troškách, až dokým vytvoríme potrebný odtieň. Počas zahrievania dávame pozor, aby sa voda zo spodného hrnca nedostala do hrnčeka s mydlovou hmotou.

Po dôkladnom roztopení mydlovej hmoty a získaní vysnívanej farby túto zmes (mydlová hmota + aróma + farba) ešte raz zamiešame a nalejeme do vopred stanovených foriem. Mydlovú hmotu do formy nalievame pomaly, tak, aby tam nevznikli bublinky, alebo minimálne bublinky. V prípade, že máte záujem vytvoriť dvojfarebné mydlá môžete v tom istom čase do formy naliať dve rôzne farby, napríklad bielu a ružovú.

Mydlo necháme na niekoľko hodín odstáť, a z formy vyberáme až keď je mydlo úplne stuhnuté. Mydlo z foriem vyberáme tak, že najskôr odlepíme formy z okrajov mydla a následne celé mydlo vyklopíme.

Ďalej si pripravíme kvetináč a florex. Florexom dôkladne vyplníme obsah kvetináča, a nakvapkáme naň 10 kvapiek arómy. Mydlá zo spodnej časti napicháme na špajdle, tak, aby sme neprepichli vrchnú stranu mydla, no zároveň aby sa mydlo na špajdli nehýbalo.

cof

Špajdla pritom musí byť cca taká dlhá, ako je výška kvetináča. Mydlá následne zalepíme o špajdlu pomocou taviacej pištole. A taktiež môžeme pripevniť špajdlu pomocou taviacej pištole do florexu. Špajdle pritom picháme do florexu. Dbáme pritom na zásadu, nepárne, oslavné číslo kvetín.

Do kytice tiež môžeme pridať i iné mydlá ako napríklad jednorožca, ktorý poteší naše malé ratolesti.

Po tomto základe si ďalej pripravíme dekorácie či umelé kvetinky a listy, ktorými zdokonalíme vzhľad kytice.

Takto vytvorenú kyticu zabalíme do celofánu, ktorý uzatvoríme ozdobnou stuhou. Hotovo. Vaša krásna voňavá mydlová kytica pre deti je hotová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *