Ochrana pred slnečným žiarením

Ochrana pred slnečným žiarením

Ochrana pred slnečným žiarením je naozaj nevyhnutná, a to aj v prípade, že máte dojem, že dnes nie je až tak teplo, poprípade počasie nie je až tak slnečné. Dôvodom je, že ozónová vrstva je značne narušená, a teda aj samotné slnečné lúče sú oveľa silnejšie než kedykoľvek predtým. A aj keď sa to nezdá, človek sa oveľa rýchlejšie opáli, ba dokonca spáli.

Tento poznatok vidím aj v praxi. Kedysi som sa veľmi ťažko opálila, respektíve aj keď som sa opálila, vždy to bolo do ružova, a nie do hneva. Celkovo som však musela na slnku byť nejaký ten dlhší čas, aby sa moja pokožka sfarbila. V posledných rokoch som si však všimla, že moja pokožka sčervenie aj v prípade, že som vystavená slnku aj čo i len na hodinu, a moja pokožka hlavy je neustále červená. Musím pri tom podotknúť, že cez tie najväčšie horúčavy ani nevychádzam von. Teda, to že je slnečné svetlo oveľa silnejšie je v mojom prípade naozaj očividné.

ochrana pred slnkom

Kvôli mojej bledej pokoke vždy kupujem produkty s vysokou UV ochranou, a to minimálne SPF 50. Musím však podotknúť, že nikomu neodporúčam kupovať nižši faktor. Dôvody sú hneď dva: keďže je slnečné žiarenie silné, nižší faktor nechráni pokožku až tak dobre ako ten vyšší, a taktiež ak siahneme po nižšom faktore, tak sa musíme krémovať a natierať oveľa častejšie, čo je podľa mňa dosť otravné. Načo si teda komplikovať život najmä keď cenovo sú krémy s nižším faktorom a vyšším faktorom rovnaké.

Vedeli ste však, že existujú aj prípravky, ktoré napríklad ochránia vaše pery alebo vlasy pred slnečným žiarením? Teda chrániť môžete i iné partie než samotnú pokožku? Balzam na pery, ktorý ja osobne používam je Ambre Solaire UV Ski od značky Garnier, ktorá má UV filter 20, a stojí okolo 5€.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *