Terasa – miesto oddychu

Terasa – miesto oddychu

Predstavte si to. Leto, príjemné prostredie, vonku prefukuje a vy si vašu kávu môžete užívať na nádhernej terase, ktorá ohúri nie len vašich susedov, ale aj každú vašu návštevu. Môžete si na nej užívať kávu, čaj alebo relaxovať pri knihe. Medze sa nekladú. Čo vám bráni v tom, aby ste si takýto nádherný balkón alebo terasu spravili aj u vás doma?
Ja osobne bývam v byte, a tak sme si dlhú dobu užívali aspoň malý balkónik, na ktorom bola jedna stolička a viac menej slúžil len na vešanie oblečenia. Jedného dňa sme si však povedali: prečo z toho nevyťažiť viac? Prečo si letné chvíľky nespríjemniť tak, ako sa patrí? Prečo si nesplniť náš malý sen a neurobiť si malú terasku aj napriek tomu, že bývame v bytovke? Začalo to tak pomaličky. Najprv nová protišmyková dlažba, potom stôl a stoličky. Neskôr sme z toho však chceli vyťažiť viac, a tak sme pridávali nové kvetiny, a neskôr sme začali rozmýšľať nad estetickými markízami. Markízy totiž vyzerajú naozaj atraktívne a dodávajú celej terase taký jemný zahraničný šmrnc.  Navyše, tieto markízy je možné zakúpiť v rôznych farebných prevedeniach. Môžete siahnuť po jemnej žltej, sivej ba dokonca aj nádhernej červenej, ktorú ste už zaručene videli vo filmoch.

V súčasnosti je naša terasa úspešne postavená, a spríjemňuje nám naše letné posedenia. Môžeme si užívať slnko, ba dokonca môžem písať tieto články na vzduchu – v príjemnom prostredí našej terasy. Ak si neviete nájsť inšpiráciu, môžete sa pozrieť napríklad na nádherné travertínové terasy, ktoré vám poslúžia aj v prípade, že bývate v rodinnom domčeku. Medze sa nekladú. Stačí len chcieť a spôsob ako a čo zrealizovať sa nájde už prakticky sám

2 thoughts on “Terasa – miesto oddychu

  1. já bydlím v paneláku a balkón teda máme není nějak velký ale dvě stoličky a stůl se tam celkem vejdu. Pak tam máme 3 docela velký kytky a ptačí budku. Ale nevím moc času tam netrávím nějak mi to nesedí. Bydlíme v 6. patře a z celého sídliště k nám vidět. přemýšleli jsme Zasklení balkónu zaprvé by tam v zimě nebyla taková zima a v létě co to dá roztáhnout na sluníčko a nebo skrýt když jeho moc. Tak uvidíme třeba budeme mít taky časem hezkou terasu

  2. já bydlím v paneláku a balkón teda máme není nějak velký ale dvě stoličky a stůl se tam celkem vejdu. Pak tam máme 3 docela velký kytky a ptačí budku. Ale nevím moc času tam netrávím nějak mi to nesedí. Bydlíme v 6. patře a z celého sídliště k nám vidět. přemýšleli jsme Zasklení balkónu zaprvé by tam v zimě nebyla taková zima a v létě co to dá roztáhnout na sluníčko a nebo skrýt když jeho moc. Tak uvidíme třeba budeme mít taky časem hezkou terasu ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *