Turistika

Turistika

Aj vy milujete turistiku? Prechádzky po horách, kilometre v nohách a nádhernú prírodu okolo seba? Ak ste ozajstným milovníkom hôr, mali by ste zvážiť možnosť poistenia na hory, ktoré vám ponúknu bezpečie aj v prípade, že sa vám niečo stane. Určite ste už v správach videli prípady, kedy sa nepoistenému turistovi stalo niečo v horách a musel zaplatiť za celú akciu nemalé peniaze. Avšak vďaka takémuto poisteniu budete vedieť, že v prípade nešťastia nebudete musieť rozbiť prasiatko, v horšom prípade si zobrať pôžičku, aby ste zaplatili takúto záchrannú akciu.
Aj vy patríte k milovníkom turistiky? Kam sa najčastejšie chodíte poprechádzať? Ja a moji rodičia milujeme najmä krásy Slovenska. Aj toto leto sme sa rozhodli, že sa pôjdeme zregenerovať do Tatier. Čo sa týka otca, on miluje najmä dlhé a náročné túry, a tak sa rozhodol, že sa tento rok vyberie na Kriváň. Nakoľko je to ale ťažšia turistika, aj my sme sa rozhodli, že ho pre istotu dáme poistiť – a pre istotu sme sa dali poistiť všetci. S maminou máme radšej skôr tie menej náročné trasy, keďže naša kondícia a ani zdravotný stav nám niečo ťažké nedovolia. Avšak aj v tomto prípade je užitočné mať nejaké poistenie. Človek nikdy nevie, čo sa môže stať.

Uprednostňujete chatu alebo radšej hotel? V prípade, že máte radi chaty, určite vás zaujmú komfortné fotopasce ide o poľovnícku kameru vďaka ktorej môžete zaznamenať, či sa pri vašom chatke nepohybuje nejaká zver. A to najmä v prípade, že sami vlastníte takúto chatku a chcete si byť istí, že je s ňou všetko v poriadku. V praxi sa táto fotopascca veľmi často využíva aj na odhalenie pytliactva, no vy ju môžete použiť na čokoľvek, čo je vášmu srdcu blízke. Poprípade čokoľvek, čomu chcete predchádzať a proti čomu sa chcete chrániť.
A čo vy? Máte radi turistiku, chôdzu a prírodu? Uprednostňujete turistiku po horách alebo radšej dovolenku a relax pri mori?

4 thoughts on “Turistika

  1. ja jsem taky urcite pro pojisteni. clovek nikdy nevi. a jinak turistiku mam rada, prirodu miluju, ale nejsem na dlouhy tury, kdy clovek bezi jen na kilometry ale skoro se nediva kolem. to ja radsi ujdu min ale vsechno si prohlednu vyfotim posedim posloucham ptaky klid a tak 🙂

  2. Určite. Nič človeka tak nepovznesie ako pobyt v prírode. Turistiku milujem je to výborný relax a vypadnutie z mesta a jeho smogu. Radšej mám tie kratšie túry, aby sme mohli vziať aj malého ten by ešte nezvládol takú Teryho chatu napr. Tatry milujem, škoda že sú tak skomerciovane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *