Bezpečnosť nadovšetko

Bezpečnosť nadovšetko

Ako ste si už určite všimli, patrím k milovníkom bojových umení k čomu patria aj obranné prostriedky a zbrane. Pre tentokrát som si pre vás prichystala takú malú recenziu na obranné pomôcky, ktoré sa dajú používať aj v bežnom živote, no v prípade potreby si s nimi môžete zachrániť aj život. Hovorím o UZI súprave, ktorá obsahuje taktické pero a LED svetlo.

Taktické pero UZI

Momentálne sa chystám do Číny na dovolenku. A keďže je to úplne iná krajina s inými zvykmi, rozhodla som sa, že si preštudujem zopár informácií o Číne. Na moje prekvapenie som sa dočítala, že sa v lietadle nemôžu prevážať žiadne ochranné pomôcky, teda ani kaser, nožničky či nožík. Neviem teda, koľko je na tom pravdy (keďže pri iných štátoch ich nemožno mať iba v príručnej batožine), no rozhodne nemám v pláne pokúšať svoje šťastie. A aj keď je to ešte socialistická krajina, ktorá si prísne stráži každý vstup, aby sa vyvarovali násiliu, stále je tu možnosť, že by sa niečo mohlo stať. Takéto nenápadné taktické pero vám však určite nezoberú. A ak sa pýtate prečo, vyzerá ako obyčajné pero s tým rozdielom, že má ostrejší hrot. 

Jeho hlavné výhody

 • univerzálna pomôcka
 • hrot na rozbíjanie skla
 • úder umožňujú obe strany pera
 • vyrobené z leteckého hliníku
 • istý a bezpečný úchop
 • rýchle nasadenie
 • čierna tuha
 • vymeniteľná náplň

Musím sa priznať, že som si ani vo sne nevedela predstaviť ako môže takéto pero rozbiť sklo, keď silný úder ho nerozbije. Môj veľmi dobrý kamarát mi to však vysvetlil. Toto taktické pero (rovnako ako aj nástroje v autobusoch či inej verejnej doprave na rozbitie skla) fungujú na jednoduchom princípe. Hrana musí byť naozaj ostrá, pretože iba to dokáže sklo bez problémov rozbiť. Navyše pri ostrých hranách nemusíte vyvinúť nejakú veľkú silu, aby ste toto sklo rozbili. Z toho hľadiska je vhodné nosiť ho aj v aute, a to v prípade nejakej autohavárie či nehody, kedy sa budete musieť urýchlene dostať z auta a nebudete vedieť ako.

Vďaka tvrdému hliníku a ostrej hrane je vhodné aj na obranu v prípade nebezpečenstva. Úder však umožňujú obe strany tohto pera.

Čo sa týka samotného písania – ktoré som samozrejme aj vyskúšala, Úchop tohto pera je naozaj veľmi pohodlný a prirodzený. Pero píše bezproblémovo a veľmi sa mi páči, že sa v ňom dá tuha opätovne vymieňať. Takže sa nemusíte báť, že by bolo jednorazové. Práve naopak.

Taktické LED svetlo UZI

Táto baterka je vyhotovená v čiernom odolnom prevedení, pričom svetlo je bielej farby. Je vhodná tak na bežné používanie ako aj  mimoriadnych situáciach. 

Hlavné výhody

 • pevné telo z aluminia
 • ľahké
 • vhodné k sebeobrane
 • uchováva DNA
 • nárazuvzdorné a vodeodolné
 • 3 režimi (silné svetlo, slabé svetlo, stroboskop)
 • možnosť upevniť na opasok

Ak mám byť úprimná, posledná, a to blikajúca funkcia alebo inak povedané stroboskop som absolútne nevedela, na čo je. Z tohto dôvodu som si to preštudovala na internete, a ide o funkciu, vďaka ktorej oslepíte útočníka. Osobne však dúfam, že túto funkciu nikdy nebudem potrebovať.

Túto baterku som mala možnosť využiť v bežnom živote a osobne si myslím, že je svetlo naozaj kvalitné. Za jedinú nevýhodu by som považovala, že sa dosť zahrieva, ak ju potrebujete mať zapnutú v kuse. Ak ju však chcete mať pri sebe iba pre prípad núdze, určite vám bude vyhovovať. 

Pri prepínaní medzi režimami nemusíte svetlo vypínať a opäť zapínať. Stačí jemný tlak na tlačidlo a režími sa medzi sebou sami prepnú. 

Ako hovorí samotný popis, táto batéria by mala byť nárazuvzdorný a vodeodolná. Musím sa priznať, že som to ešte neskúšala. Vďaka nárazuvzdornosti a pevnému telu je však určená aj na sebeobranu. Jej hlava je prispôsobená na úder. Navyše obsahuje tzv. DNA Catcher, čo uľahčuje zachytenie a uchovanie DNA. Následne stačí DNA iba identifikovať. 

Veľmi sa mi páči, že súčasťou balenia sú aj batérie, takže budete okamžite vidieť, aké sú vhodné do tejto baterky. Navyše ju budete môcť využívať už od prvej sekundy, kedy sa k vám balíček dostane. 

Osobne si myslím, že mať takéto veci doma, v aute alebo na chate určite nie je na škodu. Touto cestou by som zároveň chcela poďakovať e-shopu www.top-armyshop.sk, ktorý mi poskytol tento produkt na testovanie.

6 thoughts on “Bezpečnosť nadovšetko

 1. Dovolená v Číně, to zní skvěle! Pořádně si ji užij.
  Já se marně snažím nějak sestavit cestu do Finska… Snad se mi to ještě podaří. 😀

  1. Ďakujem, určite si ju užijem 🙂 Je to niečo, čo som už dlho chcela. A ver, že ak budeš naozaj chcieť, tak sa tam dostaneš. Ako, ani moja cesta nie je lacná (letenka) ale máme Home Stay u učiteľov a stravu tiež od nich. Takže prakticky platíme iba za letenky a veci čo si chceme kúpiť, poprípade nejaké vstupné. V každom prípade som tým ušetrila 1/3 ceny. A na úkor ceny je to, že musím v Číne študovať. Dva týždne z leta obetujem na učenie sa po čínsky, a to od rána až do 16:00. No musím povedať, že to podľa mňa stojí za to. Tak sa nevzdávaj a ver, že sa to splní 🙂

  1. To ma mrzí, no možno je to tak lepšie. Aspoň si budeš môcť vychutnávať priateľa 🙂 Ja som si povedala, že to tento rok skúsim, lebo keď budem mať priateľa či rodinu, už nebudem chcieť od nich odísť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *