Buďme vďační

Buďme vďační

Ak patríte k ľuďom, ktorý často ďakujú, určite sa vám v živote stáva množstvo krásnych vecí. Ak však chcete, aby váš svet bol krajší a čarovnejší, vyskúšajte knihu 101 dní vďačnosti.
Neviem, či ide skôr o knihu alebo o taký pomocný zošit – denníček. 101 dní a pritom zakaždým na vás čakajú 2 veľmi ale naozaj veľmi jednoduché úlohy. Prvou je vďačnosť každé ráno a druhou je vďačnosť každý večer pred spaním.

Aby to pre vás nebolo na začiatku až také ťažké, a bola to skôr taká hra, ktorú chcete hrať sami, ako prvé je potrebné zvoliť si tzv. odmeny. Tieto odmeny si darujete za 5 dní vďačnosti, 20 dní vďačnosti, 50 dní vďačnosti a napokon 101 dní vďačnosti. Že 5 dní vďačnosti nie je pre vás nič ťažké? Odmeňte sa maličkosťou. Pretože aj maličkosť je dostatočne dobrá na to, aby si to človek zapamätal a chcel pokračovať.

101 dní je až veľa? Ďakujte a obdarujte sa na konci splnenia niečím výnimočným. Už dlho túžite po novom počítači, no je vám ľúto minúť naň peniaze? Tak toto bude ideálny čas. Zbožňujete dovolenky? Obdarujte sa dovolenkou. No stále majte na pamäti, že ak to nesplníte, odmenu nedostanete. Predsa ani psíkovi nedáte maškrtu, keď mu poviete „sadni“ a on vám len naznačí, že vie, čo to je no nesadne si. Buďte vytrvalí a odmena sa k vám zaručene dostaví. Výsledok však bude oveľa mocnejší a cennejší ako to, čím sa chystáte odmeniť.

Na každej stránke nájdete niekoľko riadkov vďačnosti, ktorými je potrebné začať deň. Tak, za čo ste dnes vďační? Nezabudnite si tiež poznamenať dátum vďačnosti a prečítať si inšpirujúci citát na každý deň.
Veľmi sa mi páči, že je deň potrebné začať aj jednou vecou, na ktorú sa v deň zameriate. Chcete mať lepšie vzťahy s kolegami, zvládnuť skúšku alebo sa venovať rodine? Napíšte si to do knihy a zamerajte sa v tento deň práve na túto oblasť vášho života.

Večer vás čaká podobná úloha. Tentokrát si však spomeňte na to, čo všetko pekné sa vám za deň stalo a 3 naj naj najkrajšie veci napíšte do knihy. Že ste mali deň naozaj zlý? V každom dni je niečo krásne. Možno dážď, ktorý vám polila záhradu. Alebo to, že ste sa cítili zdravotne dobre. A možno sa na vás usmial nejaký neznámi v obchode.

Ďalej tu máte miesto na vyprázdnenie mysle. Potrebujete ráno zavolať vášmu klientovi? Zapíšte si to na tieto riadky, a už na to nezabudnete.
Ako posledné na vás čaká tzv. pravítko, kde si budete môcť sledovať ako sa vám darí a aj to, ako ďaleko ste od vytúženého cieľa i nasledujúcej odmeny. Hlavne sa nevzdávajte.

Nezabudnite však ani na mocnú silu vizualizácie. Zavrite oči a predstavujte si aký krásny deň vás čaká, alebo aký krásny deň ste zažili.
Moje hodnotenie tejto „knihy“ je veľmi pozitívne. Človek, keď uvažuje nad tým, čo dobré sa mu stalo, čo sa mu môže stať a aké krásy má v živote, tak je oveľa šťastnejší a má pocit, že život je ľahší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *