36x Vegetariánske dobroty a chia semienka

36x Vegetariánske dobroty a chia semienka

Ak radi varíte, tak vás určite zaujali karty s receptami, ktoré som vám tento mesiac predstavovala Teraz vám predstavím dve ďalšie (a z 36x posledné) karty s názvom Vegetariánske dobroty a Chia semienka.

Väčšina ľudí, keď počuje slovo vegetariánsky má na mysli jedenie iba nespracovanej zeleniny a ovocia a hlad. Nakoľko je však moja sestra už cca 10 rokov vegetariánka ( a nejakú dobu bola i vegánka), tak viem, že vegetariánske jedlá nemusia byť chuťovo zlé. Ba dokonca niektoré vegetariánske jedlá sú oveľa chutnejšie než tie mäsité. Ja osobne milujem napríklad plnenú cuketu so syrom a vajíčkom.

Táto kniha ponúka ale množstvo ďalších receptov, s ktorými zistíte, že vegetariánske jedlo môže byť chutné a taktiež vás i zasýti.

Na každej kartičke je v pravom hornom rohu písaná doba prípravy ale aj to, pre aký počet ľudí je jedlo vhodné. Ba dokonca karty obsahujú aj zaujímavosti o potravine, ktorá v recepte prevláda. Napríklad vedeli ste, že medvedí cesnak prispieva k látkovej výmene a pri udržaní správnej hladiny cholesterolu?

Ďalšie karty v poradí sú chia semienka.

Ak mám pravdu povedať, ja osobne mám veľmi rada chia semienka z hľadiska ich funkcie, no nikdy som nevedela kam ich mám dať a ako využiť. Ja som si ich vždy zamiešala do jogurtu, a ďalej som nevedela čo s nimi. Tieto kartičky mi aspoň pomohli čo robiť.

Odrazu som však zistila, že Chia semienka je možné použiť i v hlavných jedlách, dezertoch ba dokonca i v chlebe. Jogurt nie je jediná vec, kam môžem chia semienka pridať. Tieto karty síce nemajú v pravom hornom rohu označenie, pre koľko ľudí sú určené resp. koľko porcií, no taktiež majú písanú túto informáciu a rovnako tak i dobu prípravy.

 

Veľmi sa mi páči, že pri každom recepte, síce nie je názov (čo mi troška chýba), no obsahuje informácie, ktoré by mohli pomôcť pri správnom výbere receptu. Napríklad že ide o jesenné jedlo, alebo že obsahuje veľa vlákniny,…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *