Som skvelé dieťa – 7 piliérov detského sebavedomia

Som skvelé dieťa – 7 piliérov detského sebavedomia

Nakoľko som si v poslednej dobe obľúbila motivačné knihy pre deti, neodolala som ani knihe Som skvelé dieťa – 7 piliérov detského sebavedomia. Táto knižka je navyše písaná slovenkou spisovateľkou Miškou, čím je táto kniha ešte zaujímavejšia.

Táto kniha sa zameriava na 7 piliérov detského sebavedomia, čo znamená, že aj kniha je rozdelená na sedem základných kapitol, a to: vytúžené dieťatko, v kruhu našej rodiny, milované dieťa, v bublinke bezpečia, rovnocenné dieťa, výnimočné dieťa a skvelé dieťa.

Prvý piliér vytúžené dieťatko sa zameriava na to, aby rodičia uistili svoje dieťa, že je chcené. Pretože aj keby bolo tehotenstvo neočakávané, neznamená to, že dieťa je nechcené. Narodilo sa z lásky, a tou ho treba i zahŕňať.

Druhý piliér v kruhu našej rodiny je úzko spätý s predchádzajúcou kapitolou, nakoľko jeho cieľom je uistiť dieťa, že patrí do rodiny. Je krásne mať rodinu, no ešte krajšie je cítiť sa v nej chcené a milované.

Tretí piliér s názvom milované dieťa sa zameriava na pocit istoty a pocit, že je dieťa hodné lásky. A čo ďalšie piliére? To nechám na vás, aby ste ich sami odhalili.

Kniha má naozaj krásne ilustrácie, kde hlavnými postavami sú nádherní zajačikovia. Každá jedna strana je krásna farebná, a odlišná. Mne osobne sa napríklad páči obrázok v bublinke bezpečia, kde je mamka zajačik a dieťa zajačik v tme, a nie len že sú v tme, ešte je vidieť aj ich tiene. Ako určite všetci vieme, veľa detí sa bojí tmy, a niektoré sú vystrašené aj z tieňov, a teda si myslím, že je stránka tematicky naozaj vhodná.

Veľmi sa mi páči samotné spracovanie jednotlivých piliérov, nakoľko každý piliér obsahuje krátky príbeh, čo dokáže detičky osloviť. No to nie je všetko. Po tomto príbehu nasleduje námet pre rodičov, ktorý najmä otázkami nabáda rodičov aby zistili aké má pocity v tomto piliéri, poprípade ak ho nemá, ako spolu s dieťaťom tento piliér vytvoriť. Na konci sa môžete tešiť aj na poznámky či afirmáciu, ktorá ešte viac pomôže rodičom pracovať na tomto piliéri spolu s dieťaťom.

Celkovo hodnotím túto knihu veľmi pozitívne. Jej obrázky sú krásne, a predovšetkým ide o niečo, čo na Slovensku nie je až také vídané. Už teraz si viem predstaviť, koľko radosti vnesie táto kniha do životov detí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *