Ako si ihneď zmeniť náladu

Ako si ihneď zmeniť náladu

Napriek tomu, že sa snažím byť každý deň pozitívna, musím sa priznať, že to nie je také ľahké. Väčšina ľudí totiž vidí iba výsledok, no nevidí proces.

Napriek tomu, že častokrát naše obavy nemajú opodstatnenie, je veľmi ťažké sa ich zbaviť. A to najmä kvôli tomu, že je to už taký zaužívaný spôsob rozmýšľania. Keď v našich strachoch žijeme už viac ako 20 rokov, je veľmi ťažké to zmeniť. Neznamená to však, že je to nemožné zmeniť.

A keďže patrím k tým, čo sa rozhodli zmeniť svoj život na šťastnejší, a jedným z krokov ako sa k tomu dostať je zabudnúť na strachy, obavy a prestať sa trápiť nad „rozliatym mliekom“, aj práve preto som zavítala na stránky preskoly.sk a rozhodla sa nájsť knihu, ktorá by mi v tomto mohla čo najlepšie pomôcť.

A tou bola kniha Ako ihneď zmeniť náladu. Nakoľko ide o knihu vydanú v roku 2022, ktorú dokonca napísala doktorka, veľmi ma zaujímalo, čo nové mi do života prinesie. A aj keď som niektoré z týchto techník používala už predtým, našla som množstvo iných techník, ktoré mi pomáhajú.

Táto kniha je veľmi šikovne spracovaná najmä kvôli tomu, že sa v nej nachádza veľa odsekov a podkapitol, čím sa v nej človek vie veľmi rýchlo a dobre orientovať. Dokonca by som povedala, že dokáže nájsť to pravé pre vás, a to v pomerne rýchlom čase. Navyše, nakoľko je kniha v slovenskom jazyku, veľmi ľahko sa mi číta.

Nakoľko je každý človek iný, každému bude vyhovovať iná technika, ba dokonca je možné, že niekomu niektorá z techník vôbec nepomôže. Práve preto odporúčam skúšať rôzne techniky.

Mne napríklad technika rozpohybovania sa pomáha v prípade, že sú moje obavy a strachy neopodstatnené, a len tak mi do mysle vkĺzla nejaká negatívna myšlienka. Na druhú stranu mi nepomáha v prípade, že sa trápim nad aktuálnou situáciou, čo sa mi deje v živote.

Tajomstvom úspechu je preto vyskúšať všetky techniky a zistiť, ktoré techniky vám kedy najviac vyhovujú 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *