Alica v ríši divou – dvojjazyčná

Alica v ríši divou – dvojjazyčná

Kto by nemal rád Alicu v ríši divov? Osobne si myslím, že to je veľmi populárna rozprávka, už len z toho dôvodu, že z počiatočnej knihy bola neskôr natočená rozprávka a v súčasnej dobe už existuje aj film. A nie len jeden, dokonca z Alici existuje ešte aj pokračovanie, čo znamená, že ľudia si túto rozprávku naozaj obľúbili.
Prečo si ju teda nevychutnať v podobe knihy? A to hneď v dvoch jazykoch? V prípade, že sa chcete naučiť jazyk, mali by ste sa popozerať po dvojjazyčnej literatúre. Samozrejme, keď hľadáte nejaké nie svetové jazyky, je to ťažké, no anglický, nemecký či francúzsky jazyk určite nájdete v dvojjazyčnej podobe.

V rade anglickej dvojjazyčnej literatúry som našla toho veľa zaujímavého. Či už išlo o báje, rozprávky alebo klasiku. Mňa zo všetkého najviac, ako ste si mohli všimnúť, zaujala Alica v ríši divou, no hneď za tým boli rozprávky Bratov Grimovcov. Takže, som si povedala, že klasiku v podobe Alice si doprajem teraz, a keď mi takýto typ literatúry bude vyhovovať, určite budem v dvojjazyčnej literatúre pokračovať.

Ak sa pýtate, prečo som siahla po dvojjazyčnej literatúre, odpoveď je jednoduchá. Na to, aby ste sa zlepšili v jazyku je veľmi dobrá pomoc – film a literatúra. Inak povedané, jazyk mať neustále v ušiach aj v oku. V sestrinej zbierke kníh som síce našla anglickú literatúru v podobe motivačných kníh, no keďže sa tam veľa písalo o vedeckých veciach, veľmi som tomu nerozumela, a tak som si povedala, že dvojjazyčná literatúra bude na začiatok to najlepšie. A keď sa po čase zlepším, môžem si užívať anglický jazyk bez prekladov.

Dvojjazyčná literatúra je vhodná aj z toho dôvodu, že pri sebe nemusíte mať slovník a vyhľadávať. Stačí vám ten správny riadok a preklad. Takto sa naučíte nie len základné slová ale aj rôzne frázy či slovné spojenia, ktoré sú tak často používané, a možno o tom ani neviete.

A čo hovorím celkovo na túto Alicu? Skrátka super. Alicu v ríši divou mám veľmi rada, a tak som si túto knihu naozaj užila. Osobne si však myslím, že mohol byť ten text trocha obšírnejší, no na začiatok pre vyučovanie to naozaj stačí. K celej knihe je tiež pribalené CD-čko, čo je na učenie ešte lepšie 🙂 A ? V porovnaní s kvalitou literatúry nestojí za reč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *