Anatomický vankúš

Anatomický vankúš

Každý z nás sa niekedy zobudil už pred tým ako mu zazvonil budík. Dôvody tohto budenia sú rôzne, či už ste vystresovaný z práce, zobudí vás dieťa ale stále častejšie je dôvodom skorého prebudenia sa bolesť hlavy. Určite mi každý z vás dá za pravdu, že zobudiť sa na to, že ma bolí hlava je veľmi nepríjemné. Deň začína hneď pochmúrne.

Nemusí to ale tak byť. Niekedy stačí viac cvičiť, zmeniť stravu, ktorá tento stav vyvoláva, ale v neposlednom rade je dobré zmeniť polohu hlavy zmenou vankúša.

Mne sa  tiež stávalo pomerne často, že mojim budíčkom bola bolesť hlavy .Vstávala som znechutená, ubolená, bez nálady.  Začala som chodiť som na rehabilitácie kde mi predpísali vysoký ortopedický vankúš, z ktorého som zle spala. Nevedela som si na ňom nájsť svoje správne miesto. Potom som skúšala spať bez podušky. Ani to nebolo ono. Tak ako každý som skúšala všetky dostupné možnosti. Týmto spôsobom som natrafila na vankúš METEOR – anatomicky tvarovaný vankúš zo stránky www.dreamlux.sk. Nie je vysoký ani nízky. Proste je taký akurát. Podporí mi síce krk  a ramená ale zároveň nie je moc vysoký. Má svoju snímateľnú návlečku z Aloe Vera, čím udržuje jeho vnútornú čistotu, ale keď túto návlečku operiem, tak dám vankúš do úplne normálnej návlečky a prehnem ju . Návlečku z Aloe Vera môžete kľudne prať na 40 ° C v pračke.

Vankúš je vyrobený z pamäťovej peny Viscoelastik. Tento druh pamäťovej peny reaguje tak na hmotnosť ako aj na telesnú teplotu. Týmito dvomi vlastnosťami zaisťuje optimálnu podporu a zároveň uvoľnenie tlaku krčnej chrbtice. Vankúš má dvojročnú záruku a rozmery 50 x 32 cm s výškou 6-8 cm. Táto veľkosť ho predurčuje aj za ideálneho spoločníka na dovolenky. Odporúčam si ho vyskúšať, ale ak by  ste preferovali inú výšku podopretia hlavy, lebo každý sme iný,  tak máte na výber aj iných vankúšov a to napr. anatomický vankúš – kde si môžete  vybrať z rôznych výšok.  Všetky tieto vankúše ale aj iné nájdete na stránke www.dreamlux.sk.  Prajem vám správnu voľbu vankúša, pokojný spánok a vstávanie bez bolesti hlavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *