Aromalampa

Aromalampa

V tomto Lockdown období, kedy i na ulici musíme nosiť rúška je pre organizmus čím ďalej tým dôležitejšie dýchať čerstvý vzduch. Nakoľko nám to však kvôli Corone nie je dovolené, mali by sme hľadať iné riešenia, ako „dostať do tela“ čerstvý vzduch. Samozrejme, nemôžeme mať celé dni otvorené okná po celom byte, a tak jedno z ideálnych kompromisov je aroma lampa. Do aroma lámp sa totiž dávajú prírodné vône ako napr. eukalyptus, mäta či iné, ktoré si môžete namixovať podľa vlastného zváženia.

Vôňa ruže je napríklad vhodná pri bolestiach hlavy, levanduľa upokojuje a zároveň prispieva k pohodlnému spánku. Ja by som však vo všeobecnosti odporúčala eukalyptus, ktorý prispieva k lepšiemu dýchaniu, a teda, počas tohto Covidového obdobia je to to najlepšie, čo môže byť.

Ak sa pýtate, aká aroma lampa je najlepšia, na to vám neviem odpovedať. No viem, podľa čoho by som si aroma lampu vyberala ja. Ako prvé by som zvážila, či je elektrická alebo nie. Ja osobne by som zvolila práve elektrickú z toho dôvodu, že človek na ňu nemusí až tak dohliadať. Stačí ju dať na nejaké miesto, ktoré je odolné voči teplu, a ďalej sa už o aroma lampu nemusíte starať. Nemusíte dolievať vodu ako to bolo kedysi, či dozerať na plameň sviečky. A teda ju môžete pustiť aj v prípade, že chcete napríklad pracovať, a teda nemáte čas zaoberať sa tým, či je v nej dostatok vody.

aroma lampa Yankee Candle

Ďalej by som sa rozhodovala na základe toho, či je aroma arolampa s časovačom, alebo bez. A teda aký je tam cenový rozdiel. Podľa mňa, je časovač naozaj praktický, no cena by nemala byť nejak výrazne vyššia. Praktický je najmä preto, že ho dokonca môžete pustiť napr. pred spaním, a teda po cca pol hodine sa vypne, čím si zaručíte pokojný spánok, no zároveň sa nemusíte báť nejakého vyhorenia.

aroma lampy

A samozrejme, v neposlednom rade by som sa rozhodovala na základe designu, či sa mi páči alebo nie. Práve takto som našla jednu Yankee Candle elektrickú aroma lampu, ktorá vyhovuje všetkým mojim kritériám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *