Avokádový krém

Avokádový krém

Máte radi avokádo či jeho samotnú vôňu? Trpíte problematickou až mastnou pleťou? V takom prípade vás malý pomocník v podobe Avokádového krému určite prekvapí.

Tento krém je vhodný pre mastnú pleť, pleť trpiacou akné, citlivú, suchú, zmiešanú i normálnu pleť. Najviac ju však ocenia osoby s problematickou a mastnou pleťou. Osobne je moja pleť zmiešaná, no i tak som si tento som vyskúšala tento krém. Krém je vhodný na telo i pleť. 

Čo sa týka vône, je veľmi jemná, bylinková a mňa osobne nejak nenadchla, nakoľko samotné avokádo nemám veľmi v láske. Na druhej strane je táto vôňa dostatočne ľahká nato, aby ma nejak neiritovala, takže nemôžem povedať, že by mi vyslovene prekážala.

Veľmi zaujímavá je samotná aplikácia. Krém je veľmi dobre vyšľahaný, a tak je ho možné bezproblémovo aplikovať. Po chvíľke sa pri dotyku s pokožkou začne roztápať, a tak je ho možné vmasírovať do pokožky či pleti. Dôležité však je, aby sa nanášal na vopred vyčistenú pleť. Pleť po ňom ostáva chvíľku jemne mastná, no táto mastnota veľmi rýchlo zmizne. Preto ho zvyknem používať hneď na dobré ráno, aby kým vyjdem z domu (cca o pol hodinu) moja pleť bola dokonalá. 

Tento krém sa mi osvedčil najmä ako prevencia proti mrazom. A hoc už nie je až taká zima ako predtým, ešte stále mi pleť zľahka praská, je suchá až dokonca šupinatá. Práve z tohto dôvodu sa snažím aplikovať rôzne krémy na tvár ale aj celé telo. Tento krém som však využívala najmä na tvár, krk a hánky. 

Nakoľko je moja pleť naozaj veľmi bledučká, už pri samotnom kontakte so zimou alebo hocijakým nevydaným javom moja pleť okamžite sčervená. Po používaní tohto krému mám dojem, že je moja pleť oveľa menej červená, aj keď samotný pigment ešte stále úplne nezmizol. Na druhej strane je však táto zmena viditeľná, čo ma naozaj teší. 

Ako posledným prejaveným aspektom, čo som si na sebe všimla je to, že je po samotnom používaní moja pleť oveľa jemnejšia a akoby aj zdravšia. Vyzerá veľmi dobre, a a keď sa ráno nevyspím veľmi dobre, nevyzerám už ako Zombee ale ako obstojný človek, čo ma veľmi teší. 

16 thoughts on “Avokádový krém

  1. Krém mám chuť vyzkoušet už jen kvůli tomu luxusnímu složení! Avokádový olej, konopný olej a mandlový olej? Jééééé! 🙂

    Poslední dobou mi přijde, že se s úžasnou českou a slovenskou kosmetikou roztrhl pytel a já nevím, po čem dřív sáhnout! 🙂

    Bebe

  2. Vyšlehané krémy jsou super! 🙂 Akorát v létě si člověk musí dávat pozor, protože se v teple roztopí,našlehanost zmizí a člověk ještě zjistí, že se obsah kelímku zmenšil o třetinu 😀

    Piosek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *