Buddhovy pohádky na dobrou noc

Buddhovy pohádky na dobrou noc

Majú radi vaše deti rozprávky na dobrú noc? A čo tak im priniesť netradičné motivačné rozprávky, kde každý príbeh ukrýva nejaké to milé posolstvo, aby sa deti učili aj z knižiek láskavosti a dobru?

Motivačné rozprávky pre malých Buddhov sú oproti iným motivačným rozprávkam zvláštne najmä tým, že tu nájdete množstvo rozmanitých príbehov, ktoré sa neorientujú iba na jednu konkrétnu postavu či hlavnú hrdinu. Nájdete tu totiž príbehy o zvieratkách v podobe rozprávky ako napríklad Vďačný býk, lev a šakal či neposlušný králik. Ale taktiež tu nájdete i rozprávky ako napríklad miska ryže či starý špinavý pohár. A aj keď je práve v tejto knihe prevaha zvieracích hlavných postáv ako napríklad páv, jeleň, opica,.. Nájde sa tu veľa rozmanitých príbehov.

 

Čo sa mňa týka, veľmi ma oslovil príbeh o Princovi, ktorý sa toho mal veľa naučiť. Tento príbeh ma oslovil najmä preto, že nemám rada zmeny vo svojom živote, podobne ako Princ, no musím sa naučiť ich akceptovať a vyťažiť z nich maximum. A myslím si, že tento príbeh sa do tejto COVID situácie veľmi hodí, kedy aj deti musia nosiť rúška, a tak im tento príbeh môže pomôcť pochopiť, že aj keď sa im to nepáči, zmeny sa dejú, a musíme sa naučiť ich akceptovať.

Každý príbeh je obohatený krásny A4 obrázkom na začiatku kapitoly, pričom po stranách príbehu sú taktiež rôzne miniatúrne obrázky, ba dokonca ešte aj kniha má farebné stránky. Čo sa týka mňa, veľmi ma oslovila najmä veľkosť písmen, keďže je to ľahko čitateľné nie len pre deti, ale aj pre starších ľudí, a tak tieto príbehy môžu čítať aj starší ľudia s problémami so zrakom.

Na konci knihy nájdeme meditačné cvičenia, ktoré opäť niečo naučia dieťa, a taktiež mu pomôžu utíšiť seba i svoju myseľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *