Klidný budha na dobrou noc

Klidný budha na dobrou noc

Po tom, čo sa mi do ruky dosali motivačné rozprávky pre deti na dobrú noc, rozhodla som sa, že ich musím mať všetky, a v poradí štvrtá kniha, ktorá sa mi dostala do ruky bola kniha s názvom: „Klidný Buddha na dobrou noc“.

Táto kniha má veľmi pekný obal žlto oranžovej farby, Pričom je na obrázku vykreslený malý chlapec, ako si číta rozprávky, a nad ním je vyobrazený zlatý Buddha. Tento obal je naozaj veľmi pekný a sympatický. Navyše je v tejto knihe pribalené tiež CD (ktoré nájdete na zadnej strane knihy), kde sú nahovorené rozprávky Naďou Konvalinkovou. Toto CD nebolo doposiaľ priložené k iným rozprávkam, a tak ma to naozaj veľmi prekvapilo, a hlavne potešilo.

Opäť sa na začiatku knihy stretávame s opisom, ako narábať s knihou, a dôvody, prečo by sme tieto príbehy mali čítať našim deťom, a ako im môžu pomôcť.

V knihe sa opäť stretávame s rozprávkami, ktoré sú však tentoraz zamerané na rôzne postavy. Toto je taktiež novinka, keďže vílie rozprávky sa zameriavali na víly, anjelské rozprávky na príbehy anjelov a kúzelné zvieratká na zvieratká. V tejto knihe však nájdeme všetko možné ako škriatka, pštrosa, princa i princeznú,… Teda by som povedala, že táto knižka je z hľadiska postáv trocha rozmanitejšia.

Na začiatku každého jedného príbehu máme možnosť vidieť obrázok, aby si deti lepšie vedeli predstaviť ako postavy vyzerajú, a ako všetko prebieha, a na konci každej kapitoly môžeme nájsť posolstvo tohto príbehu. Tentokrát je však posolstvo písané v oblaku, pri ktorom je Budha, a posolstvo je takmer vždy na 2-3 riadky. Kniha tiež na každej jednej stránke obsahuje malé farebné obrázky pri texte, čo knihu ešte viac oživuje a obohacuje.

Osobne sa mi najviac páčil príbeh o mierumilovnom drakovi, nakoľko zbožňujem drakov, a myslím si, že posolstvo tohto príbehu – zlo plodí viac zla, preto by sme mali byť mierumilovný, je naozaj veľmi pekné.

Na konci tejto knihy taktiež nájdeme niekoľko meditácií keďže Budhizmus je práve o meditáciách. V knihe nájdeme však iba tri meditačné cvičenia, pričom jedno je zamerané na pozornosť, druhé na láskavosť a tretie na relaxáciu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *