Cestovne balenia kozmetiky – áno či nie

Cestovne balenia kozmetiky – áno či nie

Čoskoro nám prichádza leto, a s tým aj spojené cestovanie. Ako si však zbaliť kozmetiku tak, aby nezaberala veľa miesta, no zároveň aby sme jej mali stále dosť? Síce si veľa ľudí povie, že hotely ponúkajú základné hygienické potreby, no na druhú stranu si človek nemôže byť istý kvalitou produktov, ktoré používa, a taktiež či mu kozmetika bude vyhovovať. Taktiež je dobré sa zamyslieť aj nad plánovanými výletmi. Človek napríklad pôjde do kúpeľov, kde by sa mu zišiel šampón, ktorý nebude k dispozícií. Alebo sa rozhodne ísť do sauny, a taktiež vzniká ten istý problém.

Ak by si však človek mal zbaliť všetku kozmetiku, ktorú využíva, pravdepodobne by mu zabrala veľa miesta v kufri. A ak idete ešte aj lietadlom, tak by ste mali kvôli tomu zbytočne ťažkú batožinu.

Práve v takom prípade si takmer vždy zvolím cestovné balenia kozmetiky. Existujú parfémy, ktoré majú iba 30ml, mini zubné pasty, šampóny či sprchovacie gély.

Čo sa týka mňa, na takúto cestu si takmer vždy beriem malú 10ml zubnú pastu, ktorá mi v kufri nezaberie veľa miesta, a zároveň je na týždňové použitie ako stvorená. Následne u mňa nesmie chýbať ani malý sprchovací gél, ktorý do týždňa síce neminiem, ale keď ho mám, cítim sa lepšie. V závere si kupujem menšie balenie šampónu, ktoré mi vydrží práve toto cestovanie.

A čo je najlepšie? Väčšinu fľašiek viem opätovne použiť, a tak po minutí produktu do neho iba prelejem šampón alebo sprchový gél zo štandardného balenia, a môžem opätovne používať. Samozrejme, pri niektorých cestovných produktoch, ako napríklad zubná pasta alebo prafém sa to nedá, a jeho použitie je iba raz. V každom prípade s tým ušetrím stále veľa miesta. Ich nevýhodou je však vyššia cena oproti tomu, ak by ste si kúpili kozmetiku v plnom balení.

Pre mňa je sprchový gél a šampón v cestovnom balení neodmysliteľnou súčasťou nie len pri cestovaní, ale aj pri ceste na kúpalisko či k vode.

A čo vy? Používate cestovné balenia? Kedy najčastejšie využívate cestovné balenia a akého produktu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *