Chudnime bez týrania

Chudnime bez týrania

Fitlist.sak je jedinečná stránka, ktorá sa snaží pomôcť ľuďom naplniť si svoju predstavu o jeho postave. Chcete schudnúť, pribrať alebo spevniť svoje telo? V takom prípade vám môžem povedať: Vrele do toho a nebojte sa výzvy. Určite to stojí za vyskúšanie.

Tvorba profilu
Ak ste už niekedy skúšali nejaký cvičebný či jedálničkový program, určite viete, že pre ideálne nameranie potrebuje systém vedieť aj niekoľko základných informácií o človeku. K týmto informáciam patrí výška, váha, pohlavie, namáhavosť práce, aktivity počas dňa a podobne.

A ako som už vyššie spomínala, ďalšou funkciou, ktorá ma okamžite oslovila bolo moje želanie: schudnúť, pribrať či zostať na váhe. U mňa to bolo jednoznačne schudnúť.

Jedálniček
Konečne ide o stránku, ktorá nechce iba to, aby ľudia schudli, no zaujíma ich aj samotná cesta. Nemá totiž zmysel vytvoriť ideálny jedálniček, ktorý obsahuje napr. orechy na ktoré je človek alergický alebo množstvo jedál, ktoré mu nechutia či inak sa mu hnusia. Buďme úprimní. Kto by pri takejto diéte vydržal? Podľa mňa málokto.

A práve preto si Fitlist zostrojil systém do ktorého si môže človek pridať potraviny na ktoré je alergický alebo naopak tie, ktoré nemá rád. Ak je však vaša strava obmedzená a množstvo potravín nebudete chcieť jesť, musíte sa uspokojiť s tým, že tak bude vyzerať aj váš jedálniček a rozhodne nebude pestrý. Na druhej strane ak dáte šancu aj potravinám, ktoré nemáte až tak v láske no dokážete ich zjesť, váš jedálniček bude razom oveľa obšírnejší a pestrejší. Taktiež si môžete vybrať aj nejaké pochutiny, ktoré sú pre pestrý a zdravý jedálniček prospešné napríklad MixIt – Do plaviek.

Každý deň bol u mňa niečím iný, a tak mi počas mojej 2 týždňovej „výzvy“ nič neliezlo hore krkom, čo je podľa mňa veľké plus.

Medzi najväčšie zaujímavosti patrí napr. Doba chudnutia (u mňa bola stanovená na 15-30 týždňov), denný príjem v kCal alebo Zoznam potravín. Osobne som najčastejšie využívala hlavne zoznam, vďaka ktorému som si mohla nakúpiť potraviny už na týždeň dopredu, a tak nemusela študovať jedálniček každé ráno a zároveň chodiť každý deň do obchodu.

A keďže som zo svojho jedálnička už pred pár mesiacmi vyradila cukor, veľmi ma potešilo, že som sa naučila variť nové recepty, ktoré boli zdravé a chutné a niekedy našla dokonca aj taký recept, ktorý si určite budem robiť aj častejšie.

Cvičenie


Ak ste už skúšali Fitlist v minulosti, tak vás možno prekvapí, že stránka prešla rôznymi zmenami. K tým najpodstatnejším však patrí to, že sa zameral teraz práve na jedálniček a cvičenie trocha obmedzil. Je to z toho dôvodu, že si častokrát človek nevie nájsť popri škole či práci čas na cvičenie. Alebo je príliš unavený či pohodlný vytvoriť nejakú fyzickú aktivitu.

Pri cvičení som si mohla opäť určiť, či som muž/žena, koľkokrát do týždňa chcem cvičiť (2,3,4), kde budem cvičiť (doma/posilňovňa) a samozrejme či chcem pribrať, schudnúť alebo spevniť svoje telo. Osobne som v tomto prípade zvolila opäť chudnutie, aj keď samotné spevnenie by ma taktiež zaujímalo.

Veľkou výhodou týchto cvičení bolo to, že pri nich nebolo potrebné používať pomôcky, takže to zvládne naozaj každý (ak som si zvolila možnosť doma). Prvý deň to bola naozaj záťaž pre môj organizmus. Som zvyknutá cvičiť, no nie takýto štýl cvičenia (to je akoby ste z tanca prešli na bojové umenie. Darmo tancujete už 4 roky, keď vám to pri boji nepomôže, nakoľko neovládate techniku). Organizmus si však už po pár dňoch na toto cvičenie zvykol a cviky mi nerobili problém. Áno, stále sa mi pri cvičení trasie svalstvo a je to prekonávanie sa, no už z neho nemám svalovicu, čo je podľa mňa veľké PLUS. Môžete si však zadovážiť aj rôzne pomôcky na cvičenie ako napríklad švihadlo.

Osobné úspechy
Musím sa priznať, že ja na sebe výsledky vôbec nevidím, no moji kamaráti sa ma pýtali či som schudla, takže je tam určite nejaká zmena. Čo sa však týka váhy, veľmi sa mi neposunula. Za 2 týždne sa mi podarilo schudnúť iba 1 kilo, no počas týchto dvoch dní som sa naučila pracovať nie len s telom ale aj jedlom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *