Kaviár v kozmetike

Kaviár v kozmetike

Počuli ste už o tom, že sa kaviár dáva aj do kozmetiky? Kaviár v kozmetike nie je žiadnou novinkou, no veľa ľudí si ešte stále myslí, že ide len o „módny výstrelok“ hviezd, ktoré si chcú žiť na vysokej nohe, a to platí aj pri výbere kozmetiky. Je kaviár naozaj iba niečím „luxusným“alebo má aj reálne výhody pre pleť? V najbližšímch riadkoch sa budeme zaoberať práve tým, prečo si vybrať kozmetiku s kaviárom.

Zdroj kolagénu

Určite ste už počuli o tom, že by sme mali jesť veľa rýb, aby sme dodali svojej pleti dostatok kolagénu. Tak to je podobne aj s kaviárom v kozmetike. Kaviár je totiž bohatý na kolagén, a teda napomáha pleti v získaní a predovšetkým stimulácií získavania kolagénu. Po nanesení takejto kozmetiky na pokožku sa kolagén dostane presne do tých miest, kam človek chce.

Vyhladenie vrások

Nakoľko je kaviár bohatý na kolagén, tak ide o produkt ktorý dokáže pomôcť telu oveľa lepšie bojovať so starnutím, vyhladiť drobné vrásky, no zároveň i zabrániť vzniku novým vráskam. Práve preto kozmetika ktorá obsahuje kaviár je predovšetkým pleťová kozmetika.

Účinný liek na zápalové procesy

Veľmi zaujímavým faktom je, že kaviár je vhodný aj v prípade zápalových procesoch v bunkách. Práve preto je kaviárová kozmetika vhodná aj pre ľudí, ktorí trpia nejakými zápalovými problémami kože.

Zmierňuje citlivosť pokožky

Napriek tomu, že kaviárová kozmetika je vhodná pre všetky typy pleti, ľudia s citlivou pokožkou ju ocenia o čosi viac, nakoľko zmierňuje citlivosť pokožky, a to najmä v prípade jemného a citlivého pletiva na tvári. Ak teda máte podobný problém, rozhodne by ste mali siahnuť po kozmetike s kaviárom.

Čo je však zaujímavosťou, kaviár je vhodný aj na vlasy, a teda sa pridáva aj do niektorých vlasových produktov, ako napríklad do šampónu znakčy Alterna.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *