Čínska medicína – tinktúra more vzdechu

Čínska medicína – tinktúra more vzdechu

Aj vy máte niekedy také dni, týždne či mesiace, že sa neustále cítite pod tlakom, ste podráždená ba dokonca máte dojem, že na vás celý svet padá? Žiaľbohu, aj ja som mala takéto obdobie. V priebehu mesiaca som musela dokončiť magisterskú prácu (písanú v anglickom jazyku, ktorý som už viac ako pol roka nepoužívala), navyše som sa začala učiť čínštinu, kde sme sa museli v priebehu jedného týždňa naučiť 200 nových slov (samozrejme aj písomne), neustále nejaké domáce úlohy, a trieda, do ktorej ma dali bola nad moje sily. Cítila som sa menejcenná, prestala som si veriť a môj svet začal byť čiernobiely.

čínska medicína na stres

V tom období som však našla čínsku medicínu a v ňom tinktúru s názvom Moře vzdechu, ktorá má priaznivo pôsobiť pri stresových zaťaženiach. A tak som sa rozhodla, že ju vyskúšam. Navyše, čo sa týka príznakov, pri ktorých by táto tinktúra mohla pomôcť na mňa naozaj sedeli, a takmer všetko z toho som mala. Konkrétne podráždenie, kolísanie nálady, nespokojnosť, nervozita, depresia, výbušnosť, tlak okolo žalúdka,…

Lieky som si objednala cez Zásielkovňu, pričom mi prišli do týždňa (ak sa nemýlim, tak do troch dní). Už pri prvom pohľade na tieto lieky som vedela, že sa jedná o naozajstnú čínsku medicínu. Ako prvé, výrobca je YaoMedica, pričom Yao teda 药 znamená liek. Ako ďalšie som si tiež všimla zloženie tohto lieku, ktorý je písaný tak v čínštine (v pinyine), ako aj v českom jazyku. Navyše chuť týchto liekov je zemitá, horkastá, a presne taká je chuť pravej čínskej medicíny. Jednoducho v nej človek musí cítiť, že ide o rastliny, a ako hovoria Číňania „čím horšia chuť lieku, tým lepší účinok“. A aj keď táto chuť nie je až taká zlá (v prípade, že vám nechutí, môžete si ju dať napr. na cukor), tak po cca 15 minútach človek už nepociťuje ich chuť v ústach.

Túto medicínu som používala necelý týždeň, keď som si začala všímať prvé zmeny, a to, nebola som taká podráždená, veci som brala viac s nadhľadom a aj keď som sa cítila vyťažene, išlo skôr o únavu než o nervozitu či nevoľnosť. Navyše som prestala mať chuť na sladké, prestala som sa prejedať a môj životný štýl sa úplne zmenil.

čínska medicína vhodná pri stresových situáciách

Som veľký milovník sladkého, a tak som dokázala zjesť pokojne aj celú čokoládu každý deň. To sa však zhoršilo pri nervozite, kedy som dokázala na posedenie zjesť i 3-4 sladkosti denne. Nedokázala som sa stopnúť, nemala som tzv. svoje dno, teda neustále som bola hladná a stále som do seba niečo „tlačila“. Už pri prvom týždni som prestala pociťovať chuť na sladké, ba dokonca ani v obchode som ho nekupovala. A keď sa ma niekto spýtal, či si nekúpime čokoládu alebo niečo, vždy som odpovedala „Nie ďakujem, ale ty môžeš, ak chceš“.

Čo sa týka stresu, odrazu som nepociťovala nátlak zo všetkých strán, a aj keď sa niečo dialo, takmer okamžite ma napadla myšlienka „stresom si nepomôžeš“, čo ma predtým vôbec nenapadlo. Teraz som to brala tak že s chladnou hlavou vyriešim viac, všetko napokon dobre skončí, aj keď som pod časovým tlakom, stále je ešte čas to dokončiť, atď. Teda už nepociťujem tlak, ale skôr hľadám riešenia. A to som predtým nie len že nedokázala.

Som nesmierne rada, že som vyskúšala tento prípravok. Navyše si myslím, že v tejto Corona situácií je veľmi veľa ľudí čo sa cítia rovnako ako ja – pod tlakom.

Viac informácií o tinktúre nájdete tu: https://www.strankycinskemediciny.cz/tinktury/more-vzdechu Tinktúru môžete kúpiť tu: https://www.obchodcinskemediciny.cz/tinktury/yaomedica-more-vzdechu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *