Čistenie pleti

Čistenie pleti

Aj vám sa už stalo, že ste sa vrátili z narodeninovej oslavy, párty alebo rande a už ste nemali energiu odlíčiť sa? Asi každá žena sa už nachádzala v tejto situácií. A aj keď vieme, že by sme sa mali odlíčiť, keďže nám to nebolo dobre vysvetlené, niektoré ženy sa možno napokon rozhodnú ísť spať bez odlíčenia. V tomto článku som sa vám teda rozhodla opísať, prečo by sme sa mali odlíčiť, a prečo je to také dôležité. Možno vám tento článok pomôže prinútiť sa ísť odlíčiť i v prípade, že ste veľmi unavené a vyčerpané.

odličovanie

Počas celého dňa je pleť namáhaná. Mimo toho, že počas dňa sa pleť mastí, zároveň sa na nej usadzujú nečistoty ako napríklad smog, prach, kožný tuk, nečistoty zo vzduchu,… Teda, po celom dni je pleť nie len zašpinená, no zároveň i celým dňom namáhaná. Viete si predstaviť, že by ste išli spať v špinavých, zafajčených veciach a topánkach, ktoré ste nosili celý deň na nohách? Pravdepodobne nie. Tak prečo tomu vystavovať našu pleť? Poprípade, viete si predstaviť, že by ste si celý deň neumyli ruky? Pravdepodobne nie. A ako ruky potrebujú vyčistiť, lebo bola pokožka celý deň namáhaná rôznymi faktormi, tak to potrebuje i pleť.

čistenie pleti

Prečo však používať rôzne micerálny vody či prípravky, ktoré sú na to vytvorená, a nie iba čistú vodu? Najlepšie sa to vysvetlí na rukách. Každý deň sú ruky namáhané rôznymi baktériami. Chytáme sa kľučiek, dverí, tlačítok, ideme na záchod,… Viete si predstaviť, že by ste prestali používať mydlo na ruky, a všetko by ste riešili iba čistou vodou? Samozrejme, v niektorých prípadoch je to možné, no nie vo všetkých. A tak je tomu aj s pleťou. Aj keď na nej nevidíme špinu, je unavená a namáhaná, a voda nie je vždy ten najlepší prípravok na regeneráciu pleti. Práve preto boli vytvorené micerálne vody ako napríklad Garnier, ktoré pomôžu pleti zregenerovať sa po takomto náročnom dni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *