Domáca kancelária podľa mojich predstáv

Domáca kancelária podľa mojich predstáv

Moje „pracovisko“ je jednou z najdôležitejších miestností, kde trávim takmer všetok čas. Ráno ma čaká 3,5 až 7 hodín výučby na vysokej škole online, a poobede až večer zas učím. Celkovo tam tak strávim 10-13 hodín denne. Práve preto je pre mňa nesmierne dôležité mať pri sebe všetko, čo počas týchto hodín budem potrebovať, no zároveň sa tu chcem cítiť príjemne.

Do mojej povinnej výbavy patrí napríklad farba do tlačiarne (v mojom prípade hneď všetky štyri farby do tlačiarne), kancelársky papier vhodný do tlačiarne ale aj na písanie rôznych poznámok, nápadov a inšpírácií, minimálne dva USB kľúče (jeden, ktorý používam pri práci, a druhý, ktorý používam pri štúdiu), a samozrejme tlačiareň. Väčšinu potrieb si zvyčajne kupujem na stránke originalnetonery.sk, nakoľko mi tu výrobky prídu pomerne lacné, a čo viac. Takmer vždy zabudnem na to, aký typ farby ide do mojej tlačiarne. Na tejto stránke je však vyhľadávanie tonerov podľa typu tlačiarne, a tak sa už nikdy nad takouto otrvanou vecou nemusím zamýšľať. Ja osobne mám napríklad HP Ink Tank 415, a veľmi pekne mi tu vždy nájde originálne aj alternatívne tonery.

Ako však zabezpečiť, aby bolo moje pracovné prostredie príjemné? V prvom rade sa snažím mať na stole vždy poriadok, poprípade ak aj na ňom mám veci, vždy ich ukladať zorganizovane. Takže sa na stole vždy veľmi dobre vyzným, a cítim sa tu „ako doma“. Navyše sa vždy snažím mať dostatočné svetlo pri mojom stole, aby som si nie len nekazila oči, ale aby ma „šero neuspávalo“. Taktiež som si dala záležať na rozmeroch stola, aby som na ňom mohla pohodlne písať, no zároveň mať na ňom položený počítač, nakoľko je to pri mojom štúdiu dôležité.

Pri výbere stoličky som si dala taktiež záležať. Hľadala som takú, ktorá by podopierala môj chrbát, bola polohovateľná nie len do výšky, ale aby sa aj sklon dal nadstaviť, a aby bola vhodná na dlhé sedenie. Ja som si práve preto vybrala hernú stoličku, ktorá má dva pridané snímateľné vankúšiky, polohovateľnú opierku, no ako bonus má i podperu na nohy, čo mi veľakrát odľahčuje kolená pri dlhom sedení v rovnakej polohe.

A čo vy? Ako riešite vaše pracovné prostredie? Upravili ste si ho podľa vašich predstáv?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *