Prírodné zubné pasty

Prírodné zubné pasty

Ak aj vy radi obmieňate zubné pasty, potom vám prinášam recenziu na pre mňa novú značku Logona a Urtekram, ktoré som ešte neskúšala. A hneď vám prinášam hodnotenie na tieto zubné pasty, a to rozmarínovú zo šalviou a strong mint.
Veľkou výhodou týchto zubných pást je samotný fakt, že ide o prírodné zubné pasty.

Urtekram – Strong Mint
Ako sme už pri pastách zvyknutý, aj táto je jemne mentolová, a pre mňa ide o viac menej klasiku, ktorá nemôže sklamať.
Čo sa týka konzistencie, aj napriek tomu, že ide o prírodný produkt, jej štruktúra je taká akurát. Ani nie príliš tuhá, aby sa ťažko vytláčala z tuby, ale ani nie príliš tekutá. Oproti Collgate pastám, ktoré veľmi jednoducho vypadnú z kefky sa táto pasta nešmýka z kefky.
Z hľadiska účinnosti som po prvom týždni – dvoch týždňoch žiadne zlepšenie či zmenu necítila. Potom som si však už všimla, že moje zuby nie sú až tak háklivé na chlad. A ak ste zvyknutí čítať moje recenzie, určite viete, že moje zuby sú naozaj citlivé. Osobne by som z tohto ohľadu povedala, že ide naozaj o Sensitive pastu, ktorej hlavnou prednosťou je samozrejme prírodné zloženie.

Zubná pasta rakytník + šalvia
Na druhej strane tu stojí Logona zubná pasta, ktorá je určená pre citlivé ďasná. Zároveň šetrne odstraňuje zubný povlak.
Chuť tejto pasty je atypická a odlišná. Osobne som ešte rakytníkovú pastu so šalviou nemala, a tak mi chvíľku trvalo, kým som si na to zvykla. Chuťou mi ale sadla dokonale. Je jemná, osviežujúca a zároveň je ju cítiť dlhšiu dobu, čo považujem za veľké plus.
Z hľadiska konzistencie by som povedala, že obe pasty sú si veľmi podobné, ba možno aj konzistenciou rovnaké. Takže aj pri tejto som spokojná.
Ako posledná otázka sú samozrejme jej účinky. Okrem sviežeho dychu som pri tejto tiež nemala nejaký problém so zubami či ďasnami. A čo sa týka zubného povlaku, veľmi pekne ho odstraňoval. Možno by ma však potešilo ešte nejaké to menšie bielenie zubov. A samozrejme prírodné zloženie je aj pri tejto paste asi tým najväčším plusom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *