Nechce sa vám cvičiť? Poradíme vám ako na to

Nechce sa vám cvičiť? Poradíme vám ako na to

Cvičenie by malo partiť k neoddeliteľnej súčasti nášho života. Nie preto, aby sme všetci boli chudí, ale preto, aby sme si udržali zdravú vitalitu. Zdravie totiž máme iba jedno, a preto by sme sa o neho mali poriadne starať. Ako však začať cvičiť?

Niektorí ľudia milujú cvičenie, a tým to cvičenie takpovediac ide od ruky. Iní, ako napríklad ja, sa musia premáhať k tomu, aby vôbec vyšli z domu, nie to ešte cvičili. Aj na nás, športových antitalentov, však existuje niekoľko „pák“, ako sa k cvičeniu premôcť. Ba čo viac, možno toto cvičenie začneme i milovať.

Mojim osvedčeným trikom je napríklad kúpa športového oblečenia, a to najmä v prípade, že ide o značkové oblečenie. Ak by som v ňom totiž necvičila, prišlo by mi to ako mrhanie mojimi peniazmi, a to ma zaručene presvedčí rozhýbať si kosti. Na druhú stranu ak si kúpim niečo, čo sa mi naozaj páči, cítim sa v tom krásna, a tento pocit ma povzbudzuje v tom, aby som pre svoju krásu a zdravie začala niečo robiť, teda začala cvičiť.

Nedávno som si napríklad kúpila nádherný červený top od značky Kari Traa, ktorý na mňa vyslovene volá „choď cvičiť“, „choď cvičiť“. A tak som s novou Adidas taškou išla do miestnej posilňovne trocha si zacvičiť. Také nadšenie z toho, že idem cvičiť som už dlho nemala. Navyše, keď sa ma spolucvičiaca spýtala, kde som si kúpila tričko, že je veľmi pekné, naozaj ma to potešilo. Až ju prekvapilo, že som si ho objednala z internetu, konkrétne zo stránky dsport.sk. Nikdy by totiž neverila, že v ňom môžem vyzerať tak dobre aj bez skúšania.

Mojou tajnou zbraňou je aj to, že sa poznám. Viem, že doma sa k cvičeniu nedokopem, no na druhú stranu pokiaľ som na skupinovom tréningu, tak sa zabavím, častokrát aj zoznámim s novými ľuďmi, a predovšetkým robím i niečo pre seba. Prečo teda neobetovať zopár eur? Ak však na prvýkrát nenájdete trénera, ktorý by vám vyhovoval, poprípade skupinu, ktorá by sa vám pozdávala, nezúfajte. V každom meste je tých športových klubov, rovnako ako aj aktivít viac, a teda stále máte z čoho vyberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *