Harry Potter – Cesta dejinami čarov a kúziel

Harry Potter – Cesta dejinami čarov a kúziel

Ak patríte k milovníkom Harryho Pottera, v takom prípade vás určite poteší dodatok s názvom Cesta dejinami čarov a kúziel, ktorá je písaná v českom jazyku.

V knihe nájdete množstvo zaujímavých informácií, ktoré ste sa zo samotných kníh nedozvedeli. Taktiež tam nájdete ukážku rukopisu samotnej autorky, či jej nákresy pri tom, ako vymýšľala samotného Harryho Pottera. Takto budete mať možnosť spoznať Harryho Pottera ešte viac, no zároveň sa dozvedieť i zaujímavosti ako vlastne Harry Potter krok po kroku vznikal.

Mne osobne sa veľmi páčia ručné nákresy K. Rowlingovej, a samotné ilustrácie, ktoré sa v knihe nenachádzali. Ako napríklad vyobrazenie Harryho Pottera po prvý krát v Gringot banke, kde sa Hagrid drží za hlavu, no Harry Potter s nadšením všetko skúma a pozoruje. alebo samotné vajíčka vo farebnej verzií. Vedeli ste, že každé dračie vajíčko nie je unikátne iba svojou farbou, ale aj veľkosťou či štruktúrou? Niektoré vyzerajú úplne obyčajné, no niektoré sú naozaj magické.

Čo sa týka nevýhody tejto knihy, pasáže resp. samotný rukopis Rowlingovej je samozrejme v anglickom jazyku. Hoci ide o naozaj unikátny kúsok ako napr. rukopis bez úprav, strojopis ba dokonca niektoré časti z prvej knihy boli presunuté až do neskorších (pravdepodobne kvôli neustálemu napätiu), pre čitateľov, ktorý neovládajú angličtinu je to bezcenné. A musím povedať, že takýchto strán s rukopismi či strojopismi je naozaj veľa. Teda, pokiaľ neviete po anglicky, pravdepodobne vás táto kniha až tak neosloví.

Výhodou tejto knihy však sú poznatky z histórie nášho sveta, ako napríklad že ľudia v staroveku naozaj verili na obrov a pripisovali im rôzne nadprirodzené vlastnosti. Takže kniha nie je iba o lepšom spoznaní Harryho Pottera, no zároveň je prospešná aj pre lepšie pochopenie histórie.

Osobne by som túto knihu možno dala aj do Slovenského jazyka, keďže v češtine sú názvy jednotlivých fakúlt ale aj názvy niektorých učiteľov iné, občas je to teda trocha komplikovanejšie pochopiť, o ktorej fakulte sa píše.

V prípade, že máte záujem zakúpiť si knižku Cesta dejinami čarov a kúziel, alebo by ste mali záujem o iné časti Harryho Pottera, určite zavítajte do preskoly.sk, kde ich je nespočetne veľa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *