Proměňte hněv v pozitivní sílu a využijte jej ve svůj prospěch!

Proměňte hněv v pozitivní sílu a využijte jej ve svůj prospěch!

Neviem ako vy, no ja som veľmi ľahko podrážditeľná. A aj keď pobyt v Číne zlepšil moju povahu, a už nie som až taká podráždená, stále by som chcela zapracovať na tejto mojej slabej stránke. A samozrejme, bola by som najradšej, keby som svoju slabú stránku zmenila na silnú stránku. Ako ale na to?

Práve preto som sa rozhodla prečítať si knižku s názvom Proměňte hněv v pozitivní sílu a využijte jej ve svuj prospěch!, veď nemám čo touto knižkou stratiť.

Aby som vám lepšie popísala túto knihu, nejde iba o prečítanie 176 strán, no zároveň na zapracovaní na sebe. Ako prvé si treba uvedomiť čo je to hnev, ako u nás vzniká a čo sú naše najväčšie slabiny, pri ktorých sa nahneváme. Vlastne, čo v nás evokuje hnev a prečo sme tak ľahko podrážditeľný? Áno, je to veľmi ťažké zamyslieť sa nad tým a nájsť ten pravý dôvod, pretože ako sa určite poznáme, je veľmi veľa situácií, ktoré nás nahnevajú.

Ak sme si dokázali určiť čo v nás evokuje a vyvoláva veľký hnev, ďalším krokom je premeniť tento hnev na pozitívnu silu. Samozrejme, táto cesta je zložitá, no ako sa hovorí, bez práce nie sú koláže a nič dobré nie je zadarmo.

Ja som si na začiatku zvolila najľahšiu cestu, môj hnev premeniť na písanie blogových článkov. Inak povedané, keď som nahnevaná, snažím sa napísať všetky recenzie, články a všetko to, čo som chcela do blogu prispieť, poprípade začnem gramaticky upravovať moje články. Prečo? Jednoducho preto, že mi to pomáha odbúrať stres a zároveň robím niečo prospešné. Verím však, že sa čoskoro posuniem ešte viac a hnev naozaj premením na pozitívnu energiu.

Kniha je písaná na báze životného príbehu, na ktorý nás má naučiť ako narábať so svojim hnevom a taktiež skúsenosť ostatných ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *