Pohádky pro malé Buddhy

Pohádky pro malé Buddhy

V poradí už tretia kniha rozprávok pre Buddhov, ktorá sa mi dostala, a musím povedať, že aj tá sa mi páči. Výhodou týchto motivačných rozprávok je, že knihy na seba nenadväzujú, a tak sa rodič môže sám rozhodnúť, ktorá kniha sa mu páči, či sa rozhodne zakúpiť i ďalšiu alebo v akom poradí ich kúpi.

Opäť sa stretneme s rôznymi rozprávkovými bytosťami. O všetkých troch knihách si myslím, že sú pre deti ako stvorené, nakoľko obsahujú veľa zvieratiek, ktoré deti tak zbožňujú, ba dokonca v tomto prípade i jednorožca, ktorý poteší každú malú čitateľku. Čo sa týka obrázkov, opäť ma kniha nesklamala a priniesla nespočetné množstvo nádherných farebných obrázkov.

Kniha má nie len farebné obrázky, ale aj stránky, pričom na každej jednej strane nájdeme i miniatúrne obrázky pri texte. Deti tak síce možno ešte nevedia čítať, no jednotlivé strany ich dokážu zaujať. Páči sa mi, že každý príbeh má inej farby spracované pozadie stránky, no zároveň sú farby stránok veľmi jemné a decentné, takže je text čitateľný. Čo sa týka čitateľnosti, kniha má väčšie písmená, takže ju bez problémov zvládnu čítať i starý rodičia.

Opäť má každý jeden príbeh na konci nejaké ponaučenie, tentokrát sa mi však nepáči vyobrazenie Buddhu. Som zvyknutá na bacuľatého Buddhu, a tak chudý mních mi príde trocha rušivý, v každom prípade, nakoľko v Buddhizme je písané, že Buddhou sa môže stať hocikto, myslím si, že ľudia, ktorý aspoň trocha vidia do Buddhizmu to pochopia.

Z tejto knihy sa mi najviac páčil príbeh o strachu, a o tom, že aj keď je nepríjemný, máme si uvedomiť, že je prekonateľný, a nemá nám ničiť náš zdravý úsudok. Som totiž človek, ktorý sa častokrát nechá strachom ovládať, a bola by som rada, keby sa túto vlastnosť odo mňa deti nenaučili.

Netreba zabúdať ani na zopár meditačných cvičení pre deti, ktoré dokážu dieťa upokojiť, no taktiež zahriať pri duši milými vizualizáciami.

Čo sa týka mňa, všetky knihy majú svoje čaro, no iba jediná – klidný buddha na dobrou noc obsahuje i audio CD, a tak, pokiaľ deti radi počúvajú i CD-čká, určite by som spomedzi všetkých štyroch siahla práve po nej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *