Liečivé ja

Liečivé ja

Počuli ste už o knižke s názvom Léčivé já (Teda Liečivé ja) od vydavateľstva ANAG. Autorom tejto knihy je Deepak Chopra, ktorý sa v nej snaží popísať, ako je možné vďaka svojim činom a myšlienkam nabiť svoje telo zdravím, a zostať celý život zdravý.

Samozrejme, netvrdíme tým, že nikdy v živote nedostanete chrípku, nádchu alebo kašeľ. No táto kniha sa snaží poukázať na to, že tvorcom zdravia sme my sami, a teda do veľkej miery naše rozhodnutia, myšlienky a činy dokážu ovplyvniť nie len našu duševnú ale aj fyzickú pohodu.

Stalo sa vám už niekedy, že ste boli pred skúškou veľmi nervózny, a odrazu ste prechladli? Alebo naopak boli ste chorý, no vedeli ste, že v piatok vás čaká veľký deň D, a tak ste sa akoby zázračne do piatka uzdravili? Musím povedať, že mne sa to stalo už veľa krát, a toto všetko má na svedomí naše ja. Naše myšlienky, činy, konania, a teda netreba povedať, že čím viac sa snažíme byť v duševnej pohode, tým ľahšie sa naše telo regeneruje.

Čo oceňujem na tejto knihy je práve 7 denný plán, ktorý nám pomôže obnoviť naše „samoliečiteľské schopnosti“, a teda nám ukáže cestu, ako sa rýchlejšie môžeme liečiť. Tento plán však nie je tvorený rôznymi drastickými diétami. Veď ako to poznáme, takmer vždy keď ideme k lekárovi, dôvodom našej choroby je, že by sme mali pribrať, alebo schudnúť. (Odkedy však študujem v Číne, Slovenský lekári ma zväčša pošlú do Číny, miesto toho, aby mi povedali že mám schudnúť 😀 ). V každom prípade, neverím, že chudnutie je riešenie na každý problém, a samozrejme nie je. Koľko ľudí má totiž ideálnu váhu, no stále má problémy?

Práve preto sa mi tento 7 denný plán veľmi páčil. Nehovorí o drastických diétach. Miesto toho nám ukazuje cestu, ako sa spojiť so svojim vnútorným samoliečiteľom, ako by sme sa s „ním mali rozprávať“, a skrátka nám dáva návod, ako pochopiť naše telo. A samozrejme, vďaka pochopeniu budeme vedieť, ako tento problém i odstrániť.

Knihu hodnotím veľmi pozitívne, no ja osobne by som možno ocenila aspoň nejaký minizoznam v tejto knihe, ktorý zahrňuje časté choroby a k tomu časté príčiny týchto chorôb. Práve preto hodnotím túto knihu 7/10 bodmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *