Orákulum duše zvířat

Orákulum duše zvířat

Môjmu srdcu najbližie tarotové karty sú jednoznačne karty od Colette Baron-Reid s názvom Orákulum duše zvířat. Nakoľko milujem zvieratá, tieto karty mi prídu nie len roztomilé, no zároveň sa v nich skrýva veľká hĺbka a pravda.

Zadnú stranu týchto kariet tvorí mandala v jemných modrých odtieňoch. Na prednej strane sa nachádza obrázok konkrétneho zvieraťa, ako napríklad korytnačka, vydra, vrana, pes.

Na každej z týchto kariet sa nachádza aj číslo karty, ktoré nájdeme hore v strede. Toto číslo nám slúži nato, aby sme si mohli kartu rýchlejšie nájsť v knižke, kde je podrobnejšie vysvetlená každá jedna karta, ale aj to, ako sa dajú karty používať, a akým spôsobom sa dá tarot robiť, aby sme získali informácie, ktoré potrebujeme.

Na tej istej karte, tentokrát na spodku nájdeme pomenovanie zvieraťa, ktoré je vyobrazené na karte (napr. vrana), a pod týmto pomenovaním nájdeme jej základný význam, v prípade vrany je to „Tvoř spolu s duchem“. V prípade knárika „Spievaj svoju vlastnú pieseň“.

Ako som už spomínala, každá karta má i obšírnejší popis, ktorý nájdete priamo v tarotovej knihe, ktorá je súčasťou balenia. Teda napríklad, ak si vytiahnete kartu vrany, ktorá má číslo 64, a jej popis „Tvoř spolu s Duchem“ vám nebude nič hovoriť, môžete si vyhľadať význam tejto karty priamo v knižke, ktorá vám lepšie popíše, čo to znamená, a aké ďalšie kroky by si mal podniknúť.

Tieto karty nemilujem iba preto, že sú na nich vyobrazené zvieratá, ale aj ich samotný design. Zadná strana je vo veľmi jemných a upokojujúcich farbách, pričom samotná mandala im dodáva šmrnc. Ďalej sú to zvieratá, ktorých pozadie je farebne zaujímavé a pestré. Čierna vrana má napríklad hnedo biele pozadie plné mini ornamentov, Dikobraz naopak hnedo zelené pozadie doplnené veľkými ornamentami. Tieto zvieratá na kartičkách vyzerajú majestátne a zároveň magicky. Napríklad taká Vrana. Má nádherné lesklé perie, alebo už spomínaný Dikobraz má na sebe zavesené indiánske pierka. V neposlednom rade aj keď ide iba o kresbu, obrázky vyzerajú ako živé, a sú naozaj prekrásne.

Keď som po prvýkrát uvidela tieto karty, pozerala som na ne iba s nemým úžasom a obdivom v očiach, aké nádherné dielo z toho vzniklo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *