Vodeodolný odličovač

Vodeodolný odličovač

Je aj váš starý odličovač na spodku, a tak hľadáte za neho náhradu? Mojou náhradnou voľbou bol Lumene Eye Make-Up Remover Waterproof, ktorý odlíči aj vodeodolný make-up

Obal je jemný, pekný a veľmi sa mi páči jeho priehľadnosť. Takto aspoň vidím, kedy si mám zakúpiť nový. Jeho modrá farba mi pripomína leto, takže ako stvorený na tento čas.
Odličovač má jemnú nevýraznú vôňu, ktorá nikoho neurazí, no zároveň ani nenadchne. Ide o neutrál, ktorý však dokáže potešiť. Keď už čistenie, tak aspoň s vôňou.

Nakoľko ide o odličovaciu vodičku, veľmi dobre sa s ním manipuluje, a pohodlne sa dá aplikovať na tampón. Osobne preferujem radšej vodičky, keďže odličovanie s nimi je pre mňa oveľa príjemnejšie a prirodzenejšie, ako si aplikovať na očné okolie a riasy nejaký odličovač krémovitej textúry.
Nakoľko nejde o rôzne esenciálne oleje ale o vodičku, po použití sa vám obraz nerozmazáva. Váš zrak je rovnako dobrý ako bol pred odličovaním. A aj keď si myslím, že odličovanie esenciálnymi olejmi je veľmi dobré najmä pre pleť, mastný filter a rozmazávanie pred očami je pre mňa dostatočným dôvodom na to, aby som si ho nekúpila.
Povedala by som, že som až „alergická“ na rozmazávanie pred očami, takže ak sa táto maličkosť u nejakého zo zakúpených odličovačov prejaví, okamžite u mňa letí do koša. Respektíve letí ku kamarátkam či k niekomu, kto ho využije a nebude mu tento malý problém prekážať. Našťastie sa mi to pri Lumene nestalo, takže mám opäť odličovač, ktorý môžem používať.

Ak trpíte citlivou pokožkou, ktorá sa vám pri odličovaní zvykne podráždiť, potom ste na správnom mieste. Lumene je totiž šetrný k pleti, a tak nepociťujete žiadne podráždenie, štípanie či začervenanie.
Jeho veľkým plusom je v prvo rade cena. Tá však ide na úkor času. Nevýhodou tohto odličovača by som považovala dĺžku odličovania. Hoc dokáže odlíčiť aj vodeodolný make-up, trvá to o čosi dlhšie. A ja osobne som dosť pohodlná na to, aby som si šúchala oči viac ako to je treba. Navyše, ani to nie je pre oči a kožu prospešné.

Ak ste však už siahli po tomto odličovači, pri odličovaní sa snažte ťahať smerom nahor. Napriek tomu, že sme asi všetky zvyknuté odličovať sa dodola, nie je to správne. Takýmto spôsobom totiž podporujete gravitáciu. Ak však odličovanie ťaháte smerom nahor, aspoň chvíľočku si tým predlžujete svoju mladosť.
V konečnom dôsledku by som ho z hľadiska ceny hodnotila veľmi pozitívne. Je samozrejmé, že sa na trhu nájdu aj lepšie produkty, no ak chcete siahnuť po niečom lacnejšom a neprekáža vám trocha dlhšie odmaľovávanie, určite je dobrou voľbou.

2 thoughts on “Vodeodolný odličovač

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *