Masky na tvár

Masky na tvár

Už od útleho detstva pravdepodobne každé dieťa videlo svoju maminu, ako si dáva masku na tvár v dôvere, že zastaví starnutie, poprípade že jej pleť bude krajšia, čistešjšia a žiarivejšia. A samozrejme ja som nebola výnimkou. Aj keď som to ako malá nechápala, samozrejme som chcela ísť v jej šľapajách. Pamätám si, že jeden z prvých masiek ktoré som kedy vyskúšala boli zlupovacie masky, ktoré mi v tom čase prišli ako dosť zábavné, no neskôr som svoj názor zmenila a skôr mi to prišlo ako otvravné. Najmä pokiaľ som si dala príliš veľa masky, tak nestvrdla a nedala sa zlupnúť, a pokiaľ naopak príliš málo, tak sa trhala a musela som masku zlupovať kúsok po kúsku. A to samozrejme bolo zdĺhavé. Navyše, ten správny pomer nanášania som len málokedy našla, a tak som sa vždy trápila s týmito maličkosťami, ktoré mi však celý proces skrášľovania iba strpčovalo.

plátenková maska

Neskôr som však natrafila na takzvané plátenné masky, ktoré už chodia v celku, a teda jediné čo človek musí je dať si ich na tvár. A to je samozrejme vďaka výrezom na oči, nos a ústa pomerne jednoduché. Navyše, popri ich nanášaní môžem robiť rôzne veci. Napríklad aj práve teraz mám jednu z plátenkových masiek na tvári, konkrétne Seoul Girl’s Beauty Secret, a popritom píšem tento článok.

Zatiaľ čo kedysi tieto masky boli iba hydratačné, dnes sú tieto plátenkové masky na rôzne využitie ako napríklad po opaľovaní, upokojujúca maska, protivrásková atď. Ba dokonca niektoré sú aj v smiešnom prevední, ako napríklad so vzorom zvieraťa.

Za mňa jediná nevýhoda týchto masiek je to, že na niektorých miestach tváre ni eveľmi pekne prilne, a teda niektoré časti tváre sú lepšie ošetrené ako iné. U mňa je len veľmi málo takýchto masiek, ktoré mi sedia na bradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *