Školský motivačný diár 2023/2024

Školský motivačný diár 2023/2024

Pravdepodobne každý rodič pozná tú situáciu, keď sa dieťaťu blíži nový školský rok, a tak vidíme, ako veľmi sa mu kazí nálada. Ako veľmi nechce ísť do školy, a samozrejme hneď v prvý deň z nej príde celý smutný, sklamaný a bez nálady. Musím sa priznať, že taký typ študenta som bola aj ja, a to aj napriek tomu, že som mala vždy veľmi dobré známky. Dôvodom bolo, že som v škole nemala veľa kamarátov, a tak som sa tam cítila osamelá.

Potom som však jedného dňa našla svojho dobrého kamaráta „školský motivačný diár„, ktorý mi dokázal vylepšiť náladu. Ani nie preto, že by som sa s ním mohla porozprávať, ale preto, že pri každom otvorení som mala pocit, že nezáleží čo si o mne iní myslia. Podstatné je, že napredujem, a že si plním svoje sny. V tej dobe som chodila na strednú školu, a aj keď som poriadne ešte nevedela, čo chcem v budúcnosti robiť, vedela som, že v tom budem úspešná.

motivačný diár

Teraz je rok 2023, a ja som aj ako vyskoškoláčka stále verná školskému motivačnému diáru, v tomto prípade na rok 2023/2024. Jeho používanie sa však u mňa zlepšilo. Kedysi som totiž viac menej iba sledovala moje zvyky a pokroky, zatiaľ čo teraz už využívam aj denno-denné zapisovanie si svojich aktivít. V každom prípade dodnes verím, že keby som nemala školský motivačný diár, moje napredovanie by nebolo také veľké, ako teraz.

Hlavne, moje kontrolovanie zvykov ma posunulo k tomu, aby som dopísala svoju vlastnú knihu „Slovenka v krajine draka“, a to i napriek tomu, že nie vždy som si plne verila.

Čo je však na tomto diáry ďalej výnimočné? Môžem si kontrolovať svoju dennú náladu, a teda či sa mi zlepšuje alebo zhoršuje. Poprípade keď vidím, že sa mi nálada zhoršuje, viem si spraviť nejaký deň pre seba napríklad sauna, masáž, čítanie pozitívnych kníh, aby som opäť nabrala svoju energiu, a teda nemusela „zasiahnuť“ až vtedy, keď je neskoro.

i can diár

Ďalej ma teší každotýždenná afirmácia, pričom niektoré som si napísala aj do mojich školských zošitov, pretože sú naozaj veľmi pekné.

Čo ma ako aktívnu užívateľku školského motivačného diára teší je, že školský motivačný diár 2023/2024 má aj mesačné zrhnutie a mesačné ciele, ktoré pri jeho vzniku neboli. Je to super, že si môžem zhodnotiť môj celkový mesiac, a zároveň pokiaľ s niečím nie som spokojná, tak si to môžem dať ako cieľ na ďalší mesiac, čo chcem zmeniť.

školský diár

Samozrejme sa v ňom nachádzajú aj ďalšie užitočné veci ako napríklad mesačný článok na zamyslenie poprípade výzva k aktivite, poznámky, ťaháky z anglického ale aj slovenského jazyka a veľa ďalšieho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *