Mätové kvapky

Mätové kvapky

Život s problematickým trávením nie je vôbec jednoduchý. Nedokážete jesť to, čo máte radi, poprípade ak to zjete, tak vám je nevoľno. To teda nie je práve najlepší život. Neustále sa kontrolovať, čo môžete a čo nemôžete zjesť,… Čo však, ak nechcete brať žiadne tabletky, žiadne chemikálie, no i napriek tomu by ste sa radi vyliečili?

Znie to nereálne, no existuje na to riešenie. A tým sú bylinné kvapky. Ja osobne som si preto zvolila mätové kvapky, ktoré sú nie len prírodné, no zároveň sa zameriavajú na problém, ktorý mám. Teda podporujú dobré trávenie.

Nikdy by som neverila, že mäta, obyčajná mäta môže byť taká účinná, a taká prospešná pre naše telo a trávenie. Možno by som im ani neverila, no potom som si prečítala ich obsah: Zloženie: 10% výťažok zo zmesi bylín (mäta pieporná vňať, marzdénia kondurangová kôra) v 35% liehu. A takto to už dávalo viacej zmysel. Ako si môžeme všimnúť, ide o výťažok zo zmesi bylín, aj keď podľa názvu je mäta pieporná tou najvýraznejšou bylinkou. Nakoľko ide o výťažok, možno treba až 100 listov, a možno dokonca i viac na to, aby mäta a vlastne i marzdénia kondurangová pomohla. A tak, tí, ktorí konzumujete mätu, poprípade si z nej robíte čaj, nezúfajte. Nie je to tým, že ju konzumujete málo, ale skôr tým, že extrakt z bylín je oveľa silnejší, než samotných pár lístkov mäty.

Tieto kvapky, konkrétne 2×20 kvapiek denne pred jedlom (v prípade ťažkostí 2×20 kvapiek denne po jedle) je najlepšie zriediť v pohári vody, a následne vypiť. Tak to robím aj ja. Chuť tohto lieku nie je veľmi výrazná, no v každom prípade nie je nepríjemná. Povedala by som, že má skôr neutrálnu chuť, a teda sa nebudete musieť premáhať, aby ste túto vodu vypili.

Mne osobne sa výsledky dostavili cca po týždni, kedy som sa cítila oveľa lepšie. Konečne som si jedlo začala vychutnávať, a môj strach z jedla opadol.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *