Mě neobelžeš

Mě neobelžeš

Určite ste už v kníhkupectvách videla množstvo kníh s tematikou rečí tela alebo o tom, ako odhaliť lož. A aj keď nie sme policajti, určite sa nám odhaliť lži zíde. Prečo? No skrátka preto, pretože už budeme vedieť, kto a kedy nám hovoriť pravdu. A pokiaľ nás bude klamať, vieme sa podľa toho zariadiť. A to nám ponúka kniha Mě neobelžeš

V knihe nájdeme nejaké tie obrázky, no zameriava sa najmä na text ako odhaliť klamára.

Kniha obsahuje nie len to, prečo človek chce klamať, a vlastne prečo klame, ale samozrejme aj to, kedy použiť tzv. „barometer lži“ teda kedy sa začať zameriavať, či nám človek klame alebo nie. Je totiž jednoduché povedať princíp, no teraz začať všetkých podozrievať tiež nemá zmysel.

Veľmi sa mi tiež páčilo, že tzv. barometer lži neobsahuje iba samotné zameriavanie sa na reč tela. Predsa len, pokiaľ je človeku napríklad zima, a bude v rukách pevne držať horúcu čokoládu, alebo mať prekrížené ruky, môžeme to brať ako odpor, aj keď je to v skutočnosti iba reakcia na klimatické podmienky. Barometer má konkrétne päť základných krokov, a to zhromažďovanie informácií, odposluch, sledovanie, pozorovanie celého tela a výsluch.

Čo sa mi na tejto knižke veľmi páči, v závere obsahuje nejaké to zhrnutie a kvízy, aby sme vedeli, či sme tento barometer pochopili, a vieme ho uplatniť v praxi alebo nie.

Čo sa týka mňa, nemyslím si, že tento barometer je veľmi použiteľný v bežnom živote. Viete si napríklad predstaviť, že by ste sledovali svojho partnera? Ja teda nie. No v každom prípade mi to otvorilo oči aspoň z toho hľadiska, že som pochopila, že práca policajta nie je taká jednoduchá, ako som si myslela. Teda, uvedomujem si, že niektorí policajti zodpovedajú k svojej práci naozaj zodpovedne, a teda ich práca je náročná. No i tak som si nepredstavila, že samotný výsluch môže byť až tak náročný,…

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *