Moja vysnívaná knižnica

Moja vysnívaná knižnica

Každý človek má nejaké tie svoje sny. Niekto sníva o dovolenke pri mori, iní o nádhernom dome či partnerovi. Skutočný knihomol však sníva iba o jednom. Sníva o dokonalom mieste pre svoje čítanie. Raz sa vďaka knihe preniesť na pláž, inokedy do sveta kúziel či zahriať svoje srdce romantickým príbehom.
Ako si však splniť sen? Ako prvé je treba začať snívať. Tak, ako sa ani knihy nenapíšu sami, tak sa ani sny nestanú skutočnosťou bez akcie. A tak, aby sme si mohli jedného dňa splniť náš sen, mali by sme mať predstavu o tom, čo vlastne chceme. A čím podrobnejšie náš sen budeme vidieť, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa nám náš sen splní. Aj z toho dôvodu si úspešní ľudia vytvárajú tzv. „nástenku vízií“, ktorá obsahuje všetko, čo chcú dosiahnuť.

Ako by teda vyzeralo moje vysnívané miesto na čítanie?
Zo začiatku bolo veľmi ťažké predstaviť si moje ideálne miesto na čítanie. Moja prvá otázka, ktorá som si musela položiť bola: Kde by som si najradšej čítala knižku?
Nakoľko milujem prírodu, a taktiež sa veľmi rada prenášam do sveta s krásnym a hustým lesom, moje ideálne miesto na čítanie je záhrada, a s tým spojené aj hojdacie kreslo. Osobne som na stránke Biano.sk našla hojdacie kreslo, ktoré je presne podľa mojich predstáv. Kreslo má názov Nabbi Grenada, pričom udrží až 130kg. Je vyrobené z hnedého ratanu. Táto farba pripomína drevo, a tak sa perfektne hodí do záhrady.

Ku kreslu však treba aj samotnú knižnicu. Ktorá by sa však hodila do prírody? V tomto prípade som sa zamerala najmä na prírodný materiál. Nakoľko je Nabbi Grenada tmavo hnedej farby, takej istej farby by som si zvolila aj knižnicu, ktorá by mala byť naozaj priestranná, aby sa mi do nej zmestili všetky knižky. Osobne by som zvolila bukovú farbu, do ktorej som sa naozaj zamilovala. Veľmi ma oslovila knižnica House Nordic Pisa.

K tomu všetkému chýba už len dobrá knižka na čítanie. V mojej aktuálnej knižnici aktuálne nájdete množstvo pozitívnych kníh ako je Tajomstvo, Sila, Meta Secret,… Ale aj množstvo cestopisov, najmä o Číne. Momentálne by som si aj práve preto dopriala do novej knižnice aj novú knihu s názvom Hudba Ostrova, ktorá hovorí o láske k samotnému Islandu.

Comments are closed.