Myšlienky múdrosti

Myšlienky múdrosti

Musím sa priznať, že vykladacie karty od Louise L. Hay mám naozaj veľmi rada, a tak vás asi neprekvapí, že sa v mojej zbierke kariet objavili ďalšie karty od tohto autora, tentokrát vykladacie karty Myšlienky múdrosti.

Tieto karty, ako o tom vypovedá samotný názov, sú plné múdrostí, konkrétne sa jedná o afirmácie, ktoré si môžeme hovoriť pred spaním, no niektoré by som tiež považovala skôr za múdrosť, než za afirmáciu.

Ja mám momentálne problém s očami – rozmazáva sa mi oko a mám ho napuchnuté, a keď som hľadala odpoveď na tento problém, vytiahla som si kartu: „S láskou naslouchám svému telu. Mé telo je zrcadlem mých niterných myšlenek a presvedčení. Každá bunka reaguje na všechny mé myšlenky a na každé mé slovo.“ A tak som sa zamyslela. Aké mám presvedčenia? Aké myšlienky vyjadrujem a čo vyslovujem? A odrazu som prišla na to, že som v poslednej dobe vo veľkom strese. Mám 2 mesiace na dokončenie práce, a ani ja sama tomu neverím, že to zvládnem. A teda, prečo sa mi rozmazáva pred očami a nevidím ostro? Pretože ani moju budúcnosť nevidím ružovú, skôr ju vidím hmlisto. Tak samozrejme, že aj v realite vidím hmlisto. A tak som sa zamyslela nad tým, či to takto chcem, alebo zmením svoje myšlienky, a tým i môj zrak.

Niektoré myšlienky sú však naozaj veľmi krásne, a povedala som si, že sa stanú mojou mesačnou inšpiráciou a afirmáciou. Ako napríklad „S radostí se každý deň učím neco nového. Nemohu za druhých prevzat jejich lekce.Každý den a v každé situaci se s lehkostí otevírám novému poznání.“ Čo ma hlavne v tejto situácií, kedy píšem magisterskú prácu veľmi upokojuje. Magisterskú prácu teda vidím ako príležitosť vzdelávať sa, a učiť sa niečo nové, i keď predtým som ju videla ako komplikáciu môjho života.

Myslím si že tieto knihy v sebe nosia veľmi hlboké myšlienky, ktoré vám dokážu pomôcť nie len pri hľadaní afirmácií, ale aj pri hľadaní cesty, ako sa dostať von z aktuálnej situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *