Odstránenie gél lak nechtov

Odstránenie gél lak nechtov

Na mojom blogu ste si mohli všimnúť už niekoľko príspevkov s gél lakmi, ktorých výdrž je až 4 týždne. Ak ste sa však zamýšľali ako tieto nechty môžete odstrániť, ponúkam vám zopár tipov.
 

Brúska na nechty

Môj obľúbený typ odstraňovania nechtov je brúska. Je to rýchle, bezbolestné a veľmi pohodlné. Brúska patrí k mojim najobľúbenejším spôsobom.

Ako prvé je potrebné vybrať ten správny nadstavec na odstraňovanie gél lak nechtov. Nadstavec veľmi rýchlo vložíte do brúsky skrutkovaním. Ďalej stačí už len zapnúť brúsku a prechádzať po nechtoch až do úplného zbrúsenia farby. V prípade, že vám ostanú malé zvyšky laku na nechtoch, pohodlne a bez problémov ich odstránite brúsnym blokom.

S týmto spôsobom sa stretnete aj v kozmetických salónoch, ktoré vám starý gél lak odstraňujú práve týmto spôsobom. Na trhu však nájdete aj lacnejšie tzv. mini brúsky, ktoré vám postačia na vaše domáce používanie. Cena je tak podstatne lacnejšia, a skladovanie jednoduchšie. Takúto brúsku mám doma aj ja a som s ňou spokojná.

Osobne sa mi tento spôsob osvedčil oveľa viac ako odstraňovanie acetónom. Pre mňa je čas, ktorý míňam na odstránenie nechtov naozaj cenný, a keďže mini brúsky nie sú nejaké drahé, rozhodne ich môžem iba vrele odporúčať.

Acetón

Tento postup je o čosi zdĺhavejší a podľa môjho názoru aj komplikovanejší.
Ako prvé je potrebné nechty zdrsniť pilníkom či brúsnym blokom tak, aby sa narušila vrchná vrstva gél laku, čo spôsobí ľahší prístup acetónu ku všetkým vrstvám a jednoduchšie odstránenie. Na buničitú vatu navlhčite acetónom a priložte na nechty.
Následne je potrebné nechty zabaliť do alobalu. Na 5 minút nechty vložte do UV lampy, a následne ich nechajte 5 minút ešte zabalené v alobale, avšak už bez UV lampy. Následne odstráňte alobal a gél lak jednoducho zlupnite z nechtov pomocou pomarančového drievka.

V súčasnosti sa na trhu dajú zakúpiť aj rôzne pomôcky na uľahčenie tohto procesu. Stačí sa v obchodoch len poriadne rozhliadnuť a určite nájdete ten najideálnejší a najpohodlnejší spôsob odstraňovania gél laku aj pre vás.

Parný odstraňovač

V súčasnosti sa na trh dostal aj parný odstraňovač pre gél lak nechty. Jediným problémom je však fakt, že jeho cena sa pohybuje od 50€ vyššie, pričom je na Slovensku takmer nedostupný. Jeho princíp je však veľmi podobný ako pri odstraňovaní nechtov acetónom

One thought on “Odstránenie gél lak nechtov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *