Zdravé maškrtenie

Zdravé maškrtenie

Ak ma sledujete už dlhšie, určite ste si všimli, že sa cukru a medu vyhýbam naozaj naďaleko. Aké maškrty si ale môžem užiť aj ja? Na stránke biosfera.sk som ich našla hneď niekoľko.
Ako prvé ma na tejto stránke zaujala mandľová tyčinka bez cukru. Táto tyčinka je originálna a nevšedná najmä tým, že je sladká. Táto jemná no i napriek tomu sladká chuť je dosiahnutá bez pridaného cukru, a to za pomoci agáve. Pre mňa je to veľmi príjemný a originálny spôsob ako si pomaškrtiť a to bez hriechu.
Osobne má na mňa veľmi zvláštnu chuť, no určite nie je zlá. Nie som však zvyknutá na zdravé maškrtenie, ktoré môže byť aj sladké. Veľmi sa mi páči aj jej originálna textúra, a to tyčinka obalená v tzv. jedlom papieri.

Ako ďalšie chuťovky som si zvolila 3 tyčinky od značky Lifebar. Tieto tyčinky som si zvolila v pre mňa najatraktívnejších príchutiach a to čokoláda, kokos a jablko. Značka však ponúka aj množstvo iných príchutí ako napríklad lieskové oriešky či guarana. Čo sa týka tyčiniek, je ich možné zakúpiť v rôznych gramážach. Ja som si pre začiatok však zvolila menšie balenie, nakoľko som nevedela ako výrobky chutia a ani čo si pod nimi predstaviť. Opäť ide o tyčinky, ktoré nie sú prisladzované cukrom, ale za hlavný prínos sladkosti sa tu považujú ďatle.
Čo sa týka Čokoládovej tyčinky, tá je pre mňa úplne dokonalá. Zbožňujem tú horkastú chuť čokolády a v spojení s trochou ďatlí je absolútne božská. Nie príliš horká, nie príliš sladká. Skrátka taká, aby som cítila pravú chuť čokolády, no zároveň bola chutná.

Kokosová tyčinka mi výrazne pripomína tyčinku Koko. S tým rozdielom, že táto tyčinka je opäť v zdravom prevedení. Ak teda milujete alebo ste milovali tieto tyčinky, rozhodne vám aj takéto zdravé prevedenie bude chutiť.
Ako posledné tu máme jablkovú tyčinku, ktorá ma taktiež dostala. Ako milovníčka jablkových príchutí ma aj táto tyčinka oslovila. Je sladká, chuť jabĺk je evidentná, no troška mi v tomto prípade prekáža aj výrazná príchuť ďatlí.
Zo všetkých týchto tyčiniek mi najviac chutí práve čokoládová, no všetky tyčinky boli veľmi chutné. No v budúcnosti po tejto značke určite siahnem, a vyskúšam aj iné príchute.
Ak patríte k milovníkom čokolády aspoň tak ako ja, potom vás Lifefood určite poteší. Konečne prišla s niečím s čím som sa ešte asi nestretla. Čokolády bez cukru. Táto čokoláda je taktiež sladšia  vďaka ďatliam. Na trhu je množstvo veľkostí ale aj príchutí. Ja som si pre tentokrát vybrala dve mini čokoládky o objeme 15g. Jedna mala príchuť zelenej kávy + guarany a druhá kakao + škorica. Taktiež som si vybrala ešte jednu veľkú čokoládu bez príchute.

Zelená káva a guarana je podľa mňa tá najzaujímavejšia čokoláda, akú som kedy mala. Veľmi netradičná, atypická no i napriek tomu chutná. Pre ľudí, ktorý milujú experimentovanie ako stvorená.
Kakao a škorica je taktiež sľubná kombinácia, no mne viac chutila práve guarana. Táto mi príde taká typickejšia. Určite si ju však opätovne doprajem cez Vianoce, nakoľko mi práve škorica v nej pripomína vianočné obdobie.
Ako poslednú tu mám veľkú 75g čokoládu s príchuťou kakaa 🙂 Za mňa dostáva táto káva veľký big like. Je veľmi chutná a kakao je v nej doslova cítiť. Podľa mňa zatiaľ najlepšia bez cukrová čokoláda, akú som kedy mala. Určite si ju viem predstaviť aj v nejakom koláči 🙂

Ako posledné som si dopriala pohánkové BIO kokosové sušienky. Pri nich som prišla na to, že pohánku nemám rada, nakoľko je na môj vkus príliš suchá. Na druhej strane k mlieku úplne dokonalá. Čo sa týka chuti s mliekom sú priam nenahraditeľné. Naozaj som si ich zamilovala a na raňajky sú pre mňa ako stvorené 🙂 Také sladké, chutné a zároveň aj zdravé raňajky.
Na stránke Biosfera.sk sa mi podarilo zohnať veľmi chutné bezcukrové maškrty, ktoré chutili úžasne a taktiež boli za veľmi dobrú cenu. Teda, kvalita sladkostí bola veľmi dobrá a ceny prijateľná. Veľmi sa mi páči, že je sortiment široký. Páči sa mi, že sa dajú na stránke nájsť tak tradičné ako aj netradičné pochutiny a dokonca aj nápoje. Dodávka z tejto stránky mi prišla naozaj rýchlo – za 2 dni. Balíček mi prišiel úplne v poriadku, dokonca ani tyčinky neboli rozlámané, čo ma milo prekvapilo. V balíčku som dokonca našla aj kartičku s menom, kto pre mňa pripravoval balíček.

2 thoughts on “Zdravé maškrtenie

  1. Ahoj, rada by som sa Ťa opýtala, že prečo sa tak striktne vyhýbaš medu, ale agáve je pre Teba v poho? Je to len kvôli glykemickému indexu alebo alergii, lebo na iný dôvod prísť neviem.
    Ďakujem za odpoveď. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *