Odstraňovanie chĺpkov

Odstraňovanie chĺpkov

Patríte k zástancom jednorazových žiletiek, depilátorov, epilátorov alebo chodíte ku kozmetičke na odstránenie chĺpkov? V tomto článku som sa rozhodla opísať pár výhod a nevýhod každého druhu odstraňovania chĺpkov.

Žiletky

Ako určite viete, toto je jeden z prvých spôsobov odstraňovania chĺpkov ku ktorému sme sa uchýlili. Žiletka je veľmi rýchly spôsob a predovšetkým bezbolestný, ktorý dokáže pohodlne a ľahko odstrániť nežiadúce chĺpky. Žiaľbohu, jeho dlhodobé používanie môže napáchať veľké škody, a to práve preto, že tieto oholené chĺpky môžu byť výraznejšie, tvrdšie, ba dokonca aj hustejšie. Ďalšou nevýhodou je ich rýchle dorastanie

Depilátor

Podobne ako žiletka, aj v tomto prípade je používanie rýchle a bezbolestné. Tu je však hlavnou nevýhodou, že množstvo depilátorov nedokáže oholiť chĺpky do hladka, a tak aj v prípade, že ste sa práve oholili, vaše oholené partie budú stále drsné. Podobne ako žiletka, aj toto používanie môže napáchať viac škody ako úžitku, a to práve pri dlhodobom používaní. Chĺpky vám dorastú rýchlejšie, hrubšie, možno budú mať postupom času výraznejšiu farbu a dokonca ich bude oveľa viac ako predtým.

epilátor

Epilátor

V tomto prípade ide o jednu z najúčinnejších variantov, ako odstrániť chĺpky. Chĺpky sú vytrhnuté aj s korienkom, a teda sa nemusíte báť, že by dorastané chĺpky boli tvrdšie či hrubšie. Ich odstránenie je tiež dlhodobejšie, a vydrží 2-4 týždne. Žiaľbohu, tento spôsob odstraňovania chĺpkov má tiež svoje nevýhody, a to bolesť. Môžete čítať akékoľvek popisy „bezbolestných epilátorov“, no garantujem vám, že bolesť ucítite. V prípade, že máte menší prah bolesti alebo množstvo chĺpkov, môže sa vám stať, že si budete telo holiť naozaj dlho, kým budete môcť pokračovať, keďže bolesť bude silnejšia ako túžba po hladkom tele.

Voskové pásiky

Voskové pásiky podobne ako epilátor dokážu chĺpky odstrániť i s korienkami, a teda jeho účinnosť je 2-4 týždne. Žiaľbohu, podobne ako pri epilátoroch, aj tu je tou cenou krásy práve bolesť. Na internete môžete vidieť veľmi veľa videí, kde si muži dali odstrániť chĺpky práve voskovými pásikmi, a rozhodne to nie je bezbolestné.

Kozmetické zákroky

Existuje množstvo kozmetických zákrokov, ktoré kozmetičky dokonale ovládajú. Laserové odstránenie chĺpkov, voskové pásiky, odstránenie chĺpkov pomocou cukru… Výhodou je, že viete že ste vložené do profesionálnych rúk. V tomto prípade však môžete byť šokovaní cenou, keďže neplatíte len za samotné produkty, ale aj za službu kozmetičky. A samozrejme sa môžete cítiť trápne alebo nepríjemne, zveriť sa do cudzích rúk.

kozmetický zákrok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *