Okolo sveta 1

Okolo sveta 1

Táto kniha je naozaj veľmi pekne spracovaná. Obsahuje toľko fotiek, že som sa v nich doslova stratila. Martin Navátil nám totiž svojou knihou Okolo sveta dal možnosť preniesť sa touto cestou do iných krajín a spoznať ich kultúru, krajinu, krásu prírody, ale aj samotných ľudí, ich zvyky a tradície. Za mňa totiž ide o unikátnu knihu.

Keďže som žila v Číne na medzinárodnom internáte, mala som možnosť spoznať množstvo cudzincov. Nikdy som však nevedela nič o ich kultúre, a dokonca som nevedela ani presne to, ako vyzerá ich krajina. Samozrejme, mohla som si toto všetko nájsť na internete, no keď sa každý deň stretnem s iným človekom a inou národnosťou, človek by za internetom strávil hodiny a hodiny.

Táto kniha mi tak dala možnosť nahliadnuť do reálneho života týchto ľudí, a nie len na to, ako sa správajú v Číne. Ľudia v zahraničí sú totiž nútený prispôsobiť sa životu v tejto krajine, a tak samozrejme aj ich vystupovanie je úplne iné.

Nakoľko sa mojim najlepším kamarátom stal Pakistanec, veľmi ma zaujala práve táto časť knihy. Čo sa mi veľmi páči, Martin Navrátil v tejto knihe popisuje celý proces toho, ako ísť do tejto krajiny, radostné ale aj problematickejšie situácie, a tak ak by som sa jedného dňa vybrala do Pakistanu za kamarátom, viem na čo sa mám pripraviť. Mimo toho viem, ako sa budú ľudia chovať, ale aj to ako sa mám správať ja.

Kniha sa tak môže stať pôžitkom pre každého, kto miluje cestovanie, a rád by sa pripravil na to, čo ho na cestách môže čakať, no zároveň možno našiel destináciu, ktorá ho zaujme rozmanitou a jedinečnou kultúrou.

Knihu som našla na preskoly.sk, kde je cena dokonca nižšia, než vo väčšine kníhkupectiev.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *