Orákulum bohyní

Orákulum bohyní

Mojimi prvými kartami od Coletter Baron Reid sú práve tarotové karty Orákulum bohyní. Napriek tomu, že táto autorka má v ponuke hneď niekoľko tarotových kartiet ako napríklad Liečivá sila kryštálov, Orákulum múdrosti, Orákulum duše zvierat,.. Nejak som sa k nej až do dnešného dňa nedostala. Nie, že by ma jej karty nenadchli. Práve naopak, aj keď sa mi celú dobu páčili, nejak som stále siahla po inom titule alebo iných kartách ešte predtým, než som mala možnosť dostať sa k nej.

Tentokrát sa to však zmenilo, a konečne som siahla po jej kartách. Ako ich teda hodnotím?

V prvom rade by som chcela pochváliť jej nápad, siahnuť po „bohyniach“. Páči sa mi, že karty obsahujú ženy rôznej pleti, farieb očí, vlasov ale aj charakteristických čŕt. To mi totiž dáva pocit, že každá žena je nádherná taká aká je, bez ohľadu na to, čo je na nej „odlišné“, a že práve tá odlišnosť je na nej krásna.

Aby však tieto karty neboli iba „obrázky žien“, každá jedna má na sebe iné doplnky, oblečenie ba dokonca aj pozadie, aby čo najlepšie reprezentovala danú kartu. Takže napríklad 16 karta Gaia, ktorá reprezentuje Zem má na sebe veľký klobúk z ktorého trčia konáriky stromov, je na ňom mach, zeleň ba dokonca aj hríby a okolo nej je vták i dva motýle. Jej oblečenie je síce biele, no vyzerá akoby bolo postriekané pastelovými farbami, čo sa perfektne hodí práve k tematike Zeme.

Každá karta má rovnakú zadnú stranu, aby bolo možné tieto karty využívať na tarot. Na prednej strane sa nachádza jedna z bohýň, číslo karty, meno bohyne a čo vystihuje.

Číslo karty slúži na to, aby sme si mohli rýchlo a pohodlne túto kartu vyhľadať v knihe tarotu, a teda sa dozvedieť, čo táto karta znamená. Kniha však obsahuje i návod, ako je možné tieto karty využívať a ako z nich veštiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *