Pravda o ženách

Pravda o ženách

Len prednedávnom som mala v rukách karty od Stanislava Lička s názvom Dračie karty, ktorých je spoluautorom, ktoré ma natoľko zaujali, že som nedokázala odolať, a siahla aj po jeho knihe ako ju pochopiť. Veľmi ma totiž zaujímalo, aký má pohľad na ženy.

Keď som ju začala čítať, nevedela som, či sa mám smiať alebo plakať. Povedala by som totiž, že miestami vyjadril oveľa lepšie moje pocity, než to dokážem sama. Veľmi sa mi páčilo, že aj keď je muž, v celej knihe sa veľmi pekne vyjadroval o ženách. Táto kniha však nebola orientovaná na to, aby naučila chlapov „ako získať ženu na čo len chceš“, ale skôr „ako získať ženu, po ktorej túžiš, a vytvoriť s ňou harmonický vzťah“.

Aj keď sa mi to ťažko hovorí, musím sa priznať, že ako žena, častokrát spoznám veľmi zaujímavého muža, ktorý je milý, inteligentný, no nemá tú iskru. Darmo je natoľko milý, že viem, že by som sa pri ňom mala dobre, no na druhej strane nepreletí iskra, a tým pádom s ním určite nebudem mať vzťah. A pravdepodobne budem hovoriť za všetky ženy, ak poviem, že každá jedna z nás však zažila opačný prípad, a to taký, že muž bol naozaj o ničom, vedeli sme, že by vzťah s ním bol iba trápenie, a nakoniec by sme skončili v slzách, no nedokázali sme ho dostať z hlavy.

A práve preto, jediné čo môžem na túto knihu povedať je KONEČNE! Konečne nejaký muž dokázal popísať, čo vlastne chceme a očakávame. Možno to nie je úplne 100% pravda (veď predsa každá žena je iná), no drvivá väčšina na mňa sedela. A to musím povedať, že sa považujem za dosť náročnú ženu.

Vďaka tejto knihe som si však povedala, že nie som až taká náročná. Keď Stano dokázal pochopiť myslenie ženy, tak prečo by to nedokázal pochopiť hociktorý iný muž? Stačí len otvoriť srdce, poprípade túto knihu, a načúvať. Aj keď sa musím priznať, že som skôr konzervatívnejší typ ženy, a tak mi v nej trocha vadilo príliš intimity, no myslím si, že práve to mužov zaujme, a možno tým spravia harmonické vzťahy pre svoje partnerky a manželky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *