Prírodný parfém Weleda

Prírodný parfém Weleda

Aj vy milujete prírodné parfémy, ktoré krásne voňajú no zároveň neubližujú nášmu telu? Prednedávnom ste si mohli prečítať recenziu na parfém od Weledy, pričom názov tohto parfému bol Jardin de vie Grenade, ktorý mal oranžovo červený flakón, pričom jeho zloženie bolo: pomaranč, davana, neroli a nakoniec vanilka.
V tomto článku sa však dočítate o inom parféme, avšak taktiež od Weledy. Tentokrát má táto vôňa názov Jardin de vie Onagre. Táto vôňa má opäť rovnaký tvar, ako flakón z Jardin de Vie Grenade. A to obyčajný oválny jemne priehľadný flakón s tým, že jeho vrchnák je úplne priehľadný a presklenný. Na rozdiel od prvotnej „Grenade“ vône a jej oranžovo červeného sfarbenia, tento flakón je ladený do fialových tónov. V tomto prípade sa však prelína obyčajná priehľadná farba s fialovou, pričom od polovice sa flakón začína meniť do fialových tónov.

Oba tieto parfémy obsahujú iba prírodné zložky, ako sme pri Welede zvyknutý, takže sa môžete tešiť na príjemné tóny, ktoré nenájdete nikde inde. V tomto prípade sa hlava tohto parfému skladá z dvoch zložiek, a to kardamón v spojení s čiernou ríbezľou, srdce tvorí voňavá magnólia a samotný základ je taktiež tvorený iba jednou zložkou, ktorou je v tomto prípade santálové drevo. Celá vôňa je veľmi výrazná a predovšetkým výrazná.
Aj v tomto prípade, podobne ako pri Jardin de Vie Grenade ho neodporúčam na šport. V prípade športu som s ním mala rovnakú skúsenosť, a to takú, že sa mi s ním veľmi zle dýchalo. Dôvodom je jeho silná intenzita počas cvičenia, ktorá ma vyslovene dráždi až dusí ku kašľu. Opäť však musím poznamenať, že to môže byť iba mnou, no v každom prípade by som si dvakrát zvážila či ho kúpiť, ak by ste ho chceli používať výlučne iba pred tréningom.

Vôňa je veľmi výrazná, a tak človeku postačí jedno-dve streknutia na to, aby prevoňal celé svoje telo. V mojom prípade tento parfém vydrží niekoľko hodín. Výdrž je opäť podobná ako pri vôni Jardin de Vie Grenade. Vôňa vydrží cca 3 hodiny, pričom sa po tejto dobe začne postupne z tela vytrácať. Silná vôňa sa však vytráca postupne, a tak je túto vôňu možné pociťovať ešte ďalších pár hodín, a to bez problémov. Vôňa dokáže zaujať a keďže je nevšedná, ľudia vás vďaka tejto vôni budú vedieť veľmi bezproblémovo identifikovať, a to najmä v prípade, že chcete neustále používať iba tento parfém a nemáte záujem si ich častejšie meniť.
Ak by som mala celkovo hodnotiť tento parfém, rozhodne ho hodnotím pozitívne. Ako prvé, čo ma veľmi ale naozaj veľmi oslovilo bolo prírodné zloženie, ktoré je perfektné aj pre tých, čo nechcú vo svojej kozmetickej zbierke vidieť nič iné ako prírodnú kozmetiku. Ako druhé je prijateľná výdrž, ktorá je na prírodné zloženie tohto parfému priam famózna. Veľmi sa mi páči a taktiež ma oslovil štýlový flakón, ktorý nežne hýri farbami s citom a nežnosťou. A napokon tu máme veľmi prijateľnú cenu – konkrétne 22,20€, čo je na prírodné zloženie priam nečakané. Ak teda chcete skúsiť niečo neobyčajné, rozhodne odporúčam.

Comments are closed.