Rozprávky Barda Beedla

Rozprávky Barda Beedla

Pre všetkých milovníkov Harryho Pottera tu mám dobrú správu, asi o tom už niektoré vedia (keďže kniha vyšla už v roku 2017), no som si istá, že niektorí ešte stále nie. Joanne K. Rowlingová napísala ďalšiu knihu, ktorá sa síce s počtom strán (144) nedá porovnať s Harrym Potterom, no milovníkov čarov a kúziel určite taktiež poteší. Kniha rozprávky Barda Beedla obsahuje až 5 fantastických rozprávok plných kúziel a mágie.

Ak si môžete spomenúť, túto knihu už spomínal Ron, a tak si ju konečne môžete prečítať aj vy. Pretože každý čarodejník tieto príbehy pozná, a keďže aj vy milujete čary, nemali by zostať bez povšimnutia.

Kniha obsahuje päť milých čarodejníckych príbehov: Čarodejník a skákajúci hrniec, Fantastická fontána, Mágovo chlpaté srdce, Babulica králica a chichotajúci sa peň a Príbeh troch bratov. Na záver každej jednej rozprávky tiež nájdete komentár Albusa Dumbledora, od ktorého sa dozviete nie len riešenie príbehu, ale aj názory čarodejníkov.

Čarodejník a skákajúci hrniec je čarodejnícky príbeh o synovi a otcovi. Ide o príbeh starého no mocného čarodejníka, ktorý mal veľmi dobré srdce a pomáhal ľuďom. Čo však z jeho syna vyrástlo a ako sa na neho pozeral skákajúci hrniec sa už dozviete z príbehu. Veľmi sa mi páči popisované prostredie, ktoré vás zavedie do starého vidieku, a tak budete mať možnosť nahliadnuť, ako taký čarodejnícky vidiek vyzeral.

Fantastická fontána rieši to, ako sa kto rozhodne. Fantastickú fontánu by určite chcel každý nájsť. Fantastická fontána plní priania každého, kto do nej vstúpi. Vstúpiť do nej však nie je také jednoduché, ako to na prvý pohľad vyzerá. O tom, aká je fontána, kto do nej dokáže vstúpiť a ako sa ľudia rozhodnú, a či po vstúpení do nej sa predsa len rozhodnú zapriať si niečo sa dozviete už priamo z príbehu.

Mágovo chlpaté srdce je príbeh o jednom mocnom čarodejníkovi. Čo však znamená, že má chlpaté srdce? A aký vlastne je? Tento príbeh je pre mňa ten najlepší.

Babulica krália a chichotajúci sa peň poukazuje na rozdiel medzi čarodejníkmi a tými, ktorý len predstierajú, že sú skutočnými čarodejníkmi. Za týmito šarlatánmi zväčša stojí skutočná čarodejnica, ktorá mu pomáha. Čo sa však stane, ak túto lož niekto odhalí? V tomto príbehu sa tiež stretnete napríklad s takým animágom, a vysvetlení, ako sa premieňajú.

A naposledy príbeh troch bratov, ktorý ste okrajovo počuli v samotnom Harrym Potterovi. O troch bratoch, ktorý prekabátili smrť, a ich predmety sa dedili. Spomínate si naň? Ako to vlastne bolo v skutočnosti, a bol bazový prútik nepremožiteľný?

Toto čítanie bolo naozaj veľmi milé, a určite odporúčam túto knihu. Mňa ako milovníka Harryho Pottera veľmi potešila.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *