V zdravom tele zdravý duch

V zdravom tele zdravý duch

Určite každý z vás pozná Benu lekáreň. No vedeli ste o tom, že Benu lekáreň má i svoj e-shop? A čo vás možno ešte viac zaujme je, že ponúka rôzne akcie a zľavy? Ba dokonca tu nájdete i kozmetiku.

Ako každý študent, aj ja mám toho v škole veľa. A áno, aj keď to možno znie zvláštne, aj keď som doma na Slovensku, a nemusím chodiť do školy, aj tak máme v škole toho veľa. Online výučba mi samozrejme vyhovuje, takto som aspoň prišla pozrieť mojich rodičov na viac ako 3mesiace. Naši učitelia sú však oveľa prísnejší, ako vtedy, keď som študovala na Slovensku. Ako porovnanie napríklad na slovenských školách boli odložené skúšky. Na škole kde študujem ja, síce online skúšky tiež nemáme, no skúšku určite nedostaneme zadarmo. Dokopy máme mať 6 predmetov, pričom každý nám dáva písať rôzne eseje či práce, poprípade malý test. A náš zatiaľ najbláznivejší učiteľ nám dal ako skúšku napísať 8000 slovovú prácu. Pre porovnanie, celá magisterská práca má mať 30 000, pričom som písala 4000 slovovú prácu predtým (čo už vtedy sa mi zdalo byť veľa), ktorá je zhodná z cca 13 stranami textu. Teda, musíte uznať, že toho mám v škole naozaj veľa. Navyše, nakoľko máme 6 hodinový časový rozdiel, niektoré naše hodiny sú napríklad i v noci od 3 ráno do 6 ráno.

Do toho sa ešte každý týždeň učím čínštinu, nie len aby som na ňu počas pobytu doma nezabudla, ale aby som si ju i zlepšila. Práve z toho dôvodu som sa rozhodla absolvovať čínske kurzy. Kde sa učím 1,5 hodiny denne, a potom ma ešte čaká domáca úloha na 1-2 hodiny. Tým to však nekončí. Nakoľko je moje čítanie pomalé, musím každý deň aspoň pol hodinu čítať ľubovoľnú knihu v čínštine, a keďže je moja gramatika zľahka odlišná od Číňanov, taktiež musím pozerať čínske filmy a seriály. Práve z toho dôvodu si každý deň pozriem aspoň 1-2 časti čínskej drámy. Takže po zhrnutí, iba s čínštinou sa denne zaoberám viac ako 3,5hodiny.

Myslím si, že po tomto ste si určite každý uvedomili, že moje štúdium nie je ľahké, a z toho dôvodu som niekedy vystavená stresu, poprípade neviem spať. Práve preto je mojou prvou pomocou Persen. Nemôžem povedať, že ho používam každý deň alebo často, no určite sa mi doma zíde. Najčastejšie ho používam pred skúškami, alebo keď neviem zaspať zo stresu.

V obchode majú dva druhy Persenu, jeden je Persen, a druhý je Persen forte. Ja osobne som siahla po Persen Forte, lebo aj napriek tomu, že je drahší, tak je z neho potrebné používať o polovicu menej tabletiek. To znamená, že 40tabletkový Persen miniete rovnako rýchlo ako 20kusový Persen forte. Preto sa Persen forte oplatí kúpiť tak z hľadiska ceny, ako aj z hľadiska užívania.

Na stránke som si tiež všimla aktuálne prebiehajúcu akciu na značku Weleda, ktorá je platná do 10. mája. Konkrétne sa jedná o akciu kúp 2 produkty a 3tí (ten najlacnejší) dostanete zadarmo, alebo inak povedané 2+1.

Nakoľko je Weleda moja obľúbená kozmetická značka, nemohla som z Benu lekárne odísť bez toho, aby som nevyužila túto akciu. Osobne som si preto zakúpila moje obľúbene produkty, konkrétne sa jedná o citrusovú sprchovú emulziu, citrusový 24h deoroll a na vyskúšanie som zobrala i doroll s vôňou granátového jablka.

Ak sa pýtate, prečo je Weleda zaradená medzi produktami tejto lekárne, dôvodom je to, že sa jedná o značku ktorá využíva výlučne prírodné zložky, a taktiež nie je testovaná na zvieratách. Inak povedané, nie len vegánska ale aj netestovaná na zvieratách.

Citrusová sprchová emulzia e láska celej našej rodiny. Prvý krát som sa k tejto emulzií dostala iba náhodou, a myslela som si, že mi vôňa citrusu nebude až tak vyhovovať, no mýlila som sa. Vôňa je jemná no zároveň výrazná, a tak dokáže rozvoňať celú našu kúpeľňu. Navyše je extrémne jemná k pokožke, takže pri nanášaní na seba svoju pokožku neuveriteľne rozmaznávam. Mám pocit, akoby sa po mne kĺzal hodváb. Skrátka úžasná. Navyše pokožku veľmi dobre hydratuje a rozvonia.

Weleda deoroll-ky sú moju miláčikovia. Respektíve citrusová deorollka. Kým som ešte bývala na Slovensku, milovala som spreje, a po deo roll-ke som ani nesiahla. Akonáhle som však prišla do Číny, kde je extrémne teplo, pochopila som, že tam obyčajné spreje nestačia. Práve preto som si potom kúpila jednu Weleda deo-rollku a zistila, že veľmi dobre pomáha. Navyše má aj úžasnú vôňu, ktorej sa neviem nabažiť. Oveľa lepšie zachytáva pot i zápach potu. Ako novú vôňu som sa však rozhodla vyskúšať Osobne si myslím, že mne osobne najmä cez leto vyhovuje svieža vôňa citrusu, než šťavnatá vôňa granátového jablka. Granátové jablko preto budem využívať skôr v prijateľnejších teplotných podmienkach, ako napríklad ji. A citrusovú vôňu si nechám na júl august. Obe však musím hodnotiť veľmi pozitívne. Majú veľmi peknú vôňu a ich účinok je naozaj super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *