Shiatsu

Shiatsu

Napriek tomu, že Shiatsu pochádza z Japonska, jeho korene siahajú až do Číny, a preto môžeme Shiatsu považovať za spôsob čínskeho liečenia. Shiatsu je založené na využívaní poznania energetických dráh tela, ktoré sa liečiteľ snaží odblokovať, a tým nie len stlmiť bolesť, no taktiež trvalo vyliečiť daný problém.

kniha o Shiatsu

Ja osobne som o Shiatsu počula viackrát, no nikdy som ho nevyskúšala. Nakoľko som však mala možnosť ísť do Číny, a zistila som, že čínska medicína je naozaj niečo neuveriteľné, tak som sa rozhodla siahnuť po tejto knihe. Ak sa totiž Shiatsu naučím, je to iba plus pre mňa, a navyše, ak by som sa naučila čo i len jeden prvok zo Shiatsu, určite to stálo za to.

Shiatsu

Táto kniha je naozaj veľmi obsiahla, nie len čo sa týka textu, ale aj obrázkov. Shiatsu a samotné liečenie dráh vysvetľuje naozaj veľmi podrobne, takže sa v tom človek dokáže vyznať. Jediné čo je treba je mať naozaj chuť a vôľu sa Shiatsu naučiť.

Ja osobne som túto knihu pozerala už niekoľko krát, no musím povedať, že som sa skôr zamerala na problémy, ktoré ma trápia a snažila sa o nich dozvedieť viac, než sa učiť celú knihu. No myslím si, že som napríklad zvládla „dobiť si energiu“, poprípade trocha eliminovať bolesti chrbta. Takže, určite mala táto kniha veľký zmysel. Navyše, kamaráti ma častokrát chvália, že robím veľmi dobrú masáž, tak môžem vyskúšať nejaké tie Shiatsu triky aj na nich a uvidíme, ako sa budú cítiť. No najskôr budem potrebovať ešte veľa veľa opakovaného čítania, a taktiež praxe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *