Svorka pri vrchu kráľov

Svorka pri vrchu kráľov

Vedeli ste, že na Slovensku máme aj zopár zaujímavých spisovateľov, a teda aj čítaním môžeme podporovať slovenskú tvorbu? Jednou z mnohých kníh je napríklad aj Svorka pri Vrchu kráľov od Emy Novotnej.

Musím povedať, že mi trvalo trocha dlhšie, kým som sa s touto knižkou stotožnila, a zakusla som sa do nej. Veľmi mi totiž vadil font písma, ktorý bol v knihe použitý, rovnako ako aj veľkosť. Neskôr som však oľutovala, že som sa tejto knihe tak dlho vyhýbala. Obsah knihy bol totiž veľmi zaujímavý.

Autorka tejto knihy má síce iba 17 rokov, no s prekvapením píše veľmi pekne a zaujímavo. Možno to je tým, že je ešte mladá, a teda jej myseľ je plná fantázie, no v každom prípade ma kniha príjemne prekvapila.

Ide o veľmi zaujímavý a pútavý fantasy príbeh, ktorý snáď zaujme každého mladého. V knihe zažijete množstvo napätia, dobrodružstva a aj keď ide o pomerne kratší príbeh, človek sa určite dokáže stotožniť s hrdinami. Verím preto, že autorka bude vo svojom písaní pokračovať, a možno vyjde i druhá časť tohto unikátneho príbehu.

Napriek tomu, že sa mi font a veľkosť písma nepáčila, po dočítaní to beriem trocha inak. Takto je táto kniha vhodná aj pre staršie generácie, ktoré už možno majú problém s očami, a naopak mladšej generácií sa bude ľahšie čítať, a nebudú sa strácať v riadkoch.

Nakoľko má táto cca 264 strán čítania, pri normálnej veľkosti písma by som odhadovala, možno tak 130-150 strán. Preto ide o pomerne rýchle čítanie, a človek sa ani nenazdá, a už je na konci. Na cesty je preto táto kniha ako stvorená. Človek ju dokáže prečítať za jeden deň, a to bez toho, aby sa unavil alebo aby mal pocit, že si od knihy potrebuje oddýchnuť.

A aj keď si myslím, že Eme bude chvíľku trvať, kým sa o nej slovenský trh dozvie, určite by s písaním nemala prestávať, a už teraz sa teším na jej ďalší príbeh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *