Telový peeling

Telový peeling

Konečne po zime začalo vykúkať slniečko, a tak sme si to ako prvé zamierili do prírody. Radi získavame vitamín D, zlatistú farbu pokožky, a možno si i zvýrazňujeme naše pehy. Čo však, keď sa nám začína šúpať pokožka?

Na to tu máme jedno veľmi dobré riešenie. Odstraňovanie suchej a odumretej pokožky pod sprchou. Ako? No predsa telovým peelingom. U mňa je telový peeling letnou nevyhnutnosťou, na ktorú nemôžem zabudnúť. Nakoľko mám totiž veľmi bledú pokožku, veď v Číne ma aj prezývajú 大白 – čo znamená veľmi biela, tak sa takmer každý rok spálim.

A keďže pri spálení je moja pokožka ružová, vždy sa teším na to, kedy sa tejto suchej pokožky čo najrýchlejšie zbavím, aby som mala priestor na novú, krásnu bledú pokožku.

Čo sa týka telového peelingu, zbožňujem práve tie spchové peelingy, ktoré je možný využiť priamo v sprche. A tak spájam príjemné s užitočným. Nie len že sa očistím od špiny, no zároveň sa vyčístím do zdravej kože. K mojim najobľúbenejším, a dokonca aj cenovo dostupným produktom, patrí napríklad Tutti Frutti Cherry & Currant od značky Farmona. Ja osobne totiž milujem vône ovocia, a tak mi tento produkt nesmierne vyhovuje. Navyše, keďže je cenovo dostupný, môže si ho dopriať naozaj každý.

Na rozdiel od klasického sprchového gélu sa peeling nanáša krúživými pohybmi. A to z dôvodu, že krúživými pohybmi sa peelingové zrniečka šúchajú o pokožku, čím ju odstraňujú. Tento peeling je vyrábaný v menšom balení, konkrétne 100ml, a tak zvyčajne potrebujem dva peelingy na celé leto. Čo sa týka vône, táto vôňa je veľmi výrazná, a dokáže prevoňať celú našu kúpeľňu. Možno to je tým, že máme menšiu kúpeľňu, a možno tým, že je naozaj kvalitný. Kto vie 🙂 V každom prípade, moje srdce si získalo.

Od tejto značky som skúšala aj iné vône, a každá mi príde niečím krásna a výnimočná. Práve preto odporúčam siahnuť po kombinácií, ktorá bude vášmu srdcu najbližšia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *