Vílie rozprávky na dobrú noc

Vílie rozprávky na dobrú noc

Asi každé dievčatko miluje víly, ba dokonca i niektorí chlapci. Tak prečo si o nich neprečítať pár motivačných rozprávok, ktoré v sebe nosia kúsok ponaučenia i pravdy.

Tieto motivačné vílie rozprávky sú dostupné tak v českom ako aj slovenskom jazyku, pričom ich autorom je Lou Kuenzler a Karen Wallace. Tí spolu napísali niekoľko motivačných rozprávok na dobrú noc pre deti, ktoré milujú čítanie rozprávok a rodičov, ktorí by ich radi smerovali k šťastnému a optimistickému štýlu života, plného radosti.

Každá jedna vília rozprávka sa začína obrázkom, aby si dieťa mohlo oveľa jednoduchšie predstaviť čo sa vlastne odohráva, a o čom tento príbeh bude. Textové stránky sú obohatené mini obrázkami ako napr. rybičky, krab či iné, teda aby boli stále farebné, no podstatou strany je práve text. Na každom konci rozprávky sa dieťa dozvie nejaké posolstvo, o čom bola rozprávka a čo si z nej má zapamätať.

Toto posolstvo je veľmi dobré, nakoľko deti častokrát iba počúvajú rozprávky, no nezamýšľajú sa nad nimi. Takto ich dieťa môže kompletne pochopiť. Alebo sa ich rodič môže spýtať, čo si myslí o čom bola rozprávka, a na záver toto posolstvo prečítať.

Príbehy sú veľmi milé, častokrát i zábavné a predovšetkým všetky končia šťastne, čo poteší nejedného rodiča.

Tieto motivačné rozprávky sú však obohatené aj o meditácie a vizualizácie, ktoré nie len dokážu upokojiť dieťa, no zároveň možno i uspať. Čo sa týka vizualizácie, tá je naozaj veľmi potrebná pri tom, aby človek zostal motivovaný, a nezabúdal na svoj cieľ. A keďže väčšina z nás s tým v začiatkoch má veľký problém (keďže sme sa o vizualizácií dozvedeli ako dospelí, kedy sme miesto predstavivosti preferovali televíziu), je perfektné začínať s tým už v útlom detstve. Deti majú naozaj veľkú fantáziu, a tak budete možno prekvapení, no možno im meditácia a vizualizácia pôjde oveľa lepšie než vám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *