Vonný olej alebo vonný vosk?

Vonný olej alebo vonný vosk?

Aj vy máte radi krásne prevoňaný dom? Ja osobne milujem sviečky, aromalampy, aroma oleje či vonné tyčinky, ktoré mi zabezpečujú krásne prevoňaný dom.

Ak by som však mala vybrať iba jeden konkrétny druh, asi by som si nevedela vybrať. A to aj kvôli tomu, že každý v našej domácnosti obľubuje niečo iné. Ja osobne obľubujem aromalampy. Aromalampa totiž môže byť veľmi peknou dekoráciou do bytu, no zároveň i pomáha k príjemnej atmosfére. Napríklad taká Red Nordic sklenená aromalampa je krásnou vianočnou dekoráciou, ktorá dokáže dotvoriť príjemnú atmosféru.

Čo je však nevýhodou aromalampy je, že samotná aromalampa nestačí. Do aromalampy je totiž potrebné vložiť vonný vosk, poprípade vodu spolu s vonným olejom.

Výhodou vonného vosku je jeho dlhotrvajúca vôňa, a že aj malý kúsok vonného oleja dokáže rozvoňať celú izbu. Ďalšou jeho výhodou je, že nedokáže vyhorieť celý (iba vyprchá vôňa), a teda stačí zapáliť sviečku, a netreba sa starať o to, aby sa aromalampa nepripálila. Na druhej strane má aromalampa i nevýhodu, a to, že sa tento vosk oveľa ťažšie vyberá z aromalampy, než voda s vonným voskom.

Vonný olej

Vonný olej má taktiež svoje výhody a nevýhody. Dokáže prevoňať celý domov, veľmi ľahko sa dá voda spolu s vonným olejom vyliať z aromalampy, a teda je údržba veľmi jednoduchá, ba dokonca je to stará dobrá klasika, ktorú každý pozná. Žiaľbohu, človek musí kontrolovať aromalampu či je v nej dostatok vody, pretože ak nie je, tak sa aromalampa pripáli (čo sa mi už neraz stalo).

Čo sa však týka maminy, tá uprednostňuje vonné sviečky, keďže miluje pohľad na horiaci plameň, a už má aj obľúbené vône sviečok. Ja osobne však nemám rada vonné sviečky, nakoľko opäť treba dávať pozor na plameň, a predovšetkým si musí dať človek záležať na tom, aby sviečku nezabudol sfúknuť.

sviečka

Každý druh má svoje výhody aj nevýhody. Ak by ste si mali vybrať vy nejakú sviečku, či aromalampu, ktorú variantu by ste si vybrali?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *