Začnime nový rok zdravo

Začnime nový rok zdravo

Ako by sme mali začať nový rok 2018, ak nie zdravo? To však neznamená, že sa musíme vzdať všetkého sladkého alebo že by sme mali jesť výhradne iba zeleninu a ovocie. V každom prípade by sme však mali zmeniť náš jedálny lístok natoľko, aby sme sa cítili spokojne a vedeli, že sa nám za to naše zdravie odvďačí. A nezabudnite, niektoré produkty sú vhodné nie len v kuchyni, ale aj ako kozmetické prípravky.
Bio bambucké maslo
Pre všetkých milovníkov zdravého životného štýlu tu máme malé bambucké maslo, ktoré má objem iba 20ml. Je perfektné tak v kuchyni avšak môžete ho tiež využiť ako kozmetický prípravok. Ja osobne toto bambucké maslo požívam ako balzam na pery, nakoľko mám v tomto studenom zimnom období veľmi citlivé a popraskané pery. Je perfektné na popraskanú pokožku, ale aj ako vlasový zábal.

Čo sa týka kuchyne, tam ho využívam minimálne. Dá sa však využiť v africkej kuchyni v prípade, že ju obľubujete. Taktiež vás zaručene poteší jej využitie pri tvorbe domácej čokolády.
BIO kokosová pasta
Určite ste sa už stretli s kokosovým olejom v kuchyni. Avšak stretli ste sa už niekedy s kokosovou pastou? Ja som si v tomto prípade vybrala pre začiatok 215g kokosovú pastu. Vyrába sa z dúh kokosov, ktoré sú namleté na hladkú pastu. Táto kokosová pasta sa dá využiť takmer hocikde. Dá sa použiť v omáčkach, polievkach pri dezertoch. Dá sa využiť pri pečení i varení.

Mne zachutila najmä v koláčoch, kde dá koláčom ľahký kokosový nádych, no taktiež som ju skúšala aj pri výrobe nátierky, kde chutí taktiež ohromujúco. Určite vám však odporúčam ochutnať kokosovo ananásový koláč s touto pastou a zistíte, prečo som si ju ta veľmi zamilovala.
Táto kokosová pasta chutí naozaj neuveriteľne, pričom je v nej veľmi dobre cítiť kokos.
RAPUNZEL čokolády
V prípade, že máte chuť na niečo sladké, odporúčam siahnuť po bio alebo aspoň zdravších prevedeniach všetkých sladkostí. Ja som práve z tohto dôvodu siahla po dvoch čokoládach s objedmom 20g, a to bielu a horkú čokoládu. Čokoláda je ručne vyrábaná, pričom je vhodná na výlety i do školy vďaka jej veľkosti.

Bio biela čokoláda
Bielu čokoládu milujem zo všetkých čokolád najviac, a tak sa nedá čo diviť, že som si ju okamžite zamilovala. Chuť je veľmi výrazná, sladká a predovšetkým ide o zdravšie prevedenie, keďže sa v nej nachádza trstinový cukor.
Bio horká čokoláda
Táto 85% horká čokoláda osloví všetkých milovníkov čokolád, ktorý chcú mať čo najväčší obsah kakaa. Čokoláda je horká, chuť výrazná a prenikavá, takže ostáva niekoľko hodín na jazyku. Aj v tomto prípade sa v nej nachádza iba bio trstinový cukor.

Objednávka zo stránky www.biosfera.sk bola dôkladne zabalená a všetko mi prišlo v poriadku. Prišla do niekoľkých dní 2-3, pričom mi kuriér najskôr zavolal aby sa dohodol na čase. Čo sa týka stránky, príde mi prehľadná a páči sa mi, že sa tu nachádzajú aj rôzne akcie či výpredaje, kde je možné zakúpiť tovar lacnejšie, a taktiež v množstve prípadov je možné zakúpiť nie len mini balenie, ale aj plnohodnotné.

Comments are closed.